Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. szczecin.caritas.pl
Fot. szczecin.caritas.pl
Dziś w Kościele Katolickim Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. To patronalne święto Caritas, wewnątrzkościelnej organizacji, która w imieniu całego Kościoła ma nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.
Caritas to także dzieła Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, na które dziś w kościołach są zbierane ofiary do puszek.

Hasło tego Tygodnia to "Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia" - mówi ks. Mariusz Ogórski, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - To krótkie zdanie przypomina nam fundament naszej tożsamości chrześcijańskiej, naszego wędrowania za Panem Jezusem, bo nawet najpiękniejsze słowa "Jezu, ufam Tobie, kocham Ciebie, wierzę w Ciebie" pozostaną tylko słowami, jeśli nie są poparte konkretną postawą, decyzjami, a najlepiej czynami. Czynami Miłosierdzia względem potrzebujących i to najlepiej takimi bezinteresownymi.

We wszystkich parafiach archidiecezji odbywają się kwesty do puszek na potrzeby Caritas. - Niech mi będzie wolno zachęcić przy tej okazji i prosić innych, by nie tylko przez złożenie ofiary do puszki w Święto Miłosierdzia, ale także przez poświęcenie swojego czasu, życzliwości, empatii, mądrości i doświadczenia chcieli włączać się w to wielkie dzieło, które prowadzi Caritas - dodał ks. Ogórski.

A w naszej diecezji to świetlice środowiskowe dla dzieci, miejsca pomocy dla seniorów, schroniska dla bezdomnych, dla samotnych matek, parafialne oddziały Caritas w większości 270 parafii archidiecezji.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej 2021-06-03, godz. 17:45 "Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało" Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez… » więcej 2021-06-03, godz. 09:47 "Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary" Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku. » więcej 2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej 2021-05-13, godz. 18:07 Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie 'Modlę się i przebaczam' w Wadowicach. » więcej
3456789