Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Jeśli lubisz i pieczesz ciasta, torty i ciasteczka, to ta prośba jest skierowana do Ciebie - tak na niedzielny kiermasz ciast dla Weroniki zapraszają organizatorzy. Kiermasz potrwa od 8.30 do 15 przy parafii św. Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej.
Służebniczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej siostra Iza Jasińska podkreśla, że dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na pomoc 17-letniej Weronice, wolontariuszce ze świetlicy Caritas.

Dziś jej marzeniem jest wygrać z chorobą. Weronika Maria Górska chodzi do drugiej klasy Liceum Integracyjnego w Szczecinie i od dwóch lat pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji w świetlicy środowiskowej - mówi s. Iza Jasińska. - Jest przemiłą, sympatyczną osobą. Weronika przeszła wiele ciężkich operacji, na wszczepienie zastawki w móżdżku, operację nóg, rdzenia kręgowego, choruje na wodogłowie, ma rozszczep kręgosłupa. Czeka ją operacja nóg, która będzie kosztowała 50 tys. zł plus rehabilitacja.

Wolontariusze Caritas rozstawili bazar, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie nastolatki. - Chcemy dzielić się tą radością, że możemy pomóc komuś. Nam pomagają i możemy doświadczyć tej radości, żeby innych też zapalać dobrem. Gdyby nie było parafian i ludzi dobrej woli, którzy przychodzą i nas wspierają, to też byłoby ciężko - przyznaje siostra Iza.

- Podopieczni świetlicy środowiskowej chcą też podkreślić Dzień Flagi Rzeczpospolitej. - Nasze dzieci wymyśliły, że każdy kto kupi ciasto, dostanie chorągiewkę biało-czerwoną - dodaje s. Jasińska.

Każdy przynosząc na kiermasz ciasto może pomóc, ale także włączając się do zbiórki na leczenie na portalu zrzutka.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
- Chcemy dzielić się tą radością, że możemy pomóc komuś - mówi siostra Iza Jasińska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej 2021-06-03, godz. 17:45 "Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało" Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez… » więcej 2021-06-03, godz. 09:47 "Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary" Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku. » więcej 2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej 2021-05-13, godz. 18:07 Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie 'Modlę się i przebaczam' w Wadowicach. » więcej
1234567