Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej dedykowana Matce Bożej Fatimskiej.
Kaplica jest otwarta całą dobę - mówi proboszcz parafii i kustosz sanktuarium ks. dr Paweł Płaczek. - Wierni, ale również parafianie mają możliwość nawiedzić kaplicę, w której znajduje się figura Matki Bożej, ukoronowana. Jest tam również księga próśb i podziękowań, gdzie wierni wpisują swoje intencje, z którymi przychodzą do Matki Bożej.

Ks. dr Płaczek dodaje, że to miejsce, do którego przychodzą całe rodziny. - To wyciszone miejsce, gdzie człowiek może opowiedzieć historię swojego życia i zawierzyć się Maryi, która w znaku fatimskim w tej kaplicy w sposób szczególny do nas przemawia.

Dziennie modli się tu kilkadziesiąt osób, a w czasie parafialnego odpustu nawet pół tysiąca.

Na os. Słonecznym w Szczecinie z kolei mamy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w którym znajduje się figura Maryi koronowana przez Jana Pawła II podczas wizyty w Szczecinie w 1987 roku. Na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie znajduje się pierwsza świątynia na świecie, która wybrała za patronów pastuszków z Fatimy.

Troje pastuszków w pobliżu Fatimy przeżywało objawienia maryjne w każdy 13. dzień miesiąca począwszy od maja do października 1917 roku. W objawieniach Maryja wzywa do codziennej modlitwy na różańcu, do nawrócenia i pokuty.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2022-07-31, godz. 13:00 Biskup lwowski z wizytą w Szczecinie. "Panem życia jest tylko Bóg" To taka wojna, że nie ma pola bitwy. Rakieta leci i człowiek nie jest pewny, czy będzie żył, czy w jednej chwili go nie będzie - mówi dla Radia Szczecin biskup Leon Mały. » więcej 2022-07-30, godz. 13:11 Papież: chcę pojechać na Ukrainę, ale muszę się oszczędzać Papież powiedział, że ze względu na stan zdrowia musi ograniczyć intensywność pielgrzymek, ale powtórzył, że chce pojechać na Ukrainę. » więcej 2022-07-29, godz. 10:01 Szczecińska na trasie. Więcej chętnych do pielgrzymowania [WIDEO, ZDJĘCIA] Około stu osób wyszło w piątek w Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Niektórzy wybrali krótki etap, inni planują przejść ponad 500 kilometrów, żeby 13 sierpnia stanąć przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasno… » więcej 2022-07-25, godz. 09:52 Odpust parafialny w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Odpust to religijny wymiar Jarmarku Jakubowego, który zakończył się w niedzielę. Patronem katedry jest św. Jakub Apostoł i właśnie dziś w jego wspomnienie Bazylika świętuje. Odpust jest darowaniem kary za grzechy. Możemy go ofiarować… » więcej 2022-07-25, godz. 07:32 Rusza Szczecińska Piesza na Jasną Górę Od modlitwy przed Bałtyckim Krzyżem Nadziei w nadmorskim Pustkowie o godzinie 9 rozpocznie się w poniedziałek Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. » więcej 2022-07-24, godz. 20:55 Papież rozpoczął pielgrzymkę w Kanadzie Papież rozpoczął pielgrzymkę po Kanadzie. Samolot z Franciszkiem, towarzyszącymi mu hierarchami i dziennikarzami wylądował na lotnisku w Edmonton po godz. 19 czasu polskiego. » więcej 2022-07-22, godz. 08:54 Wakacje z Caritas: sport, muzyka, taniec, warsztaty 200 dzieci skorzysta z wakacyjnego wypoczynku organizowanego przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2022-07-22, godz. 07:47 Rekolekcje Jakubowe w szczecińskiej katedrze Trwa 13. Jarmark Jakubowy. Impreza już wpisała się w krajobraz Szczecina i buduje tożsamość miasta. Wpisała się też w kalendarz innych jarmarków w Polsce. Takie wydarzenia to głównie stoiska i koncerty, ale w Szczecinie ze względu… » więcej 2022-07-21, godz. 09:45 Rozpoczęcie szczecińskiego Jarmarku Jakubowego [ZDJĘCIA] Dwunastu wykonawców na scenie, smacznie i duchowo wokół i w katedrze, czyli Jarmark Jakubowy czas zacząć. 13. edycja rozpoczyna się w czwartek o godzinie 15. » więcej 2022-07-21, godz. 07:58 Rocznica powstania policji w katedrze i zaraz potem: Jarmark Jakubowy Msza święta - początek o godzinie 10 - w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w intencji Policji to punkt, który poprzedzi rozpoczynający się dziś Jarmark Jakubowy. » więcej
1234567