Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej dedykowana Matce Bożej Fatimskiej.
Kaplica jest otwarta całą dobę - mówi proboszcz parafii i kustosz sanktuarium ks. dr Paweł Płaczek. - Wierni, ale również parafianie mają możliwość nawiedzić kaplicę, w której znajduje się figura Matki Bożej, ukoronowana. Jest tam również księga próśb i podziękowań, gdzie wierni wpisują swoje intencje, z którymi przychodzą do Matki Bożej.

Ks. dr Płaczek dodaje, że to miejsce, do którego przychodzą całe rodziny. - To wyciszone miejsce, gdzie człowiek może opowiedzieć historię swojego życia i zawierzyć się Maryi, która w znaku fatimskim w tej kaplicy w sposób szczególny do nas przemawia.

Dziennie modli się tu kilkadziesiąt osób, a w czasie parafialnego odpustu nawet pół tysiąca.

Na os. Słonecznym w Szczecinie z kolei mamy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w którym znajduje się figura Maryi koronowana przez Jana Pawła II podczas wizyty w Szczecinie w 1987 roku. Na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie znajduje się pierwsza świątynia na świecie, która wybrała za patronów pastuszków z Fatimy.

Troje pastuszków w pobliżu Fatimy przeżywało objawienia maryjne w każdy 13. dzień miesiąca począwszy od maja do października 1917 roku. W objawieniach Maryja wzywa do codziennej modlitwy na różańcu, do nawrócenia i pokuty.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2022-07-17, godz. 15:54 Zakończyła się Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę 150 osób dotarło ze Szczecina na dwóch kółkach do Częstochowy. Uczestnicy przejechali 600 kilometrów, a w niedzielę stanęli przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w klasztorze paulinów. » więcej 2022-07-16, godz. 10:49 38. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy Pielgrzymka na Jasną Górę wystartuje 25 lipca. Najbardziej wytrwali przejdą około 630 kilometrów z Pustkowa, a największa grupa tradycyjnie dołączy kilka dni później w Szczecinie. » więcej 2022-07-15, godz. 09:18 Za niespełna tydzień rusza kolejny Jarmark Jakubowy Koncerty, wystawcy z Polski i zagranicy, produkty regionalne, rzemiosło i wreszcie akcent religijny, czyli odpust w parafii katedralnej. W przyszły czwartek w Szczecinie rozpocznie się XIII Jarmark Jakubowy, który tworzy swoją tradycję… » więcej 2022-07-13, godz. 09:22 Domy Samotnej Matki otrzymają pralki od Fundacji Małych Stópek Szczecińska Fundacja Małych Stópek wspiera Domy Samotnej Matki w całej Polsce. Pomoc jest efektem spotkania z przedstawicielami takich domów w całym kraju. » więcej 2022-07-11, godz. 07:01 Ze Szczecina na Jasną Górę. Rowerowi pielgrzymi już w drodze [WIDEO, ZDJĘCIA] Była modlitwa przy pomniku papieża na Jasnych Błoniach, potem msza św. w Bazylice Archikatedralnej. Czas na fizyczny wysiłek i 600 km na dwóch kółkach. Wystartowała Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę, a w niej około… » więcej 2022-07-10, godz. 10:01 Rocznica katastrofy litewskiego samolotu k. Myśliborza. Msza w katedrze Polska i Litwa kierują się takimi samymi wartościami, dlatego są sobie tak bliskie - mówił podczas mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie biskup Henryk Wejman. » więcej 2022-07-10, godz. 08:45 Szczecińska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy trwają Można jeszcze się zapisać na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wystartuje w poniedziałek z samego rana. » więcej 2022-07-09, godz. 08:07 Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę Najbardziej wytrwali przejadą na dwóch kółkach 760 kilometrów. W sobotę wystartują znad morza. Największa grupa dołączy w poniedziałek w Szczecinie. » więcej 2022-07-04, godz. 07:57 Rekrutacja na Teologii US Po tych studiach dziś o pracę znacznie łatwiej - można zostać nauczycielem religii, ale także asystentem rodziny lub mediatorem. Trwa rekrutacja na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Dwa główne kierunki to Teologia… » więcej 2022-07-03, godz. 09:23 W którą stronę zmierza Kościół? Dyskusja w "Religii na fali" Co zmieni Synod w Kościele, jak układać relacje świeckich z księżmi? O tym m.in. rozmawiali goście niedzielnej audycji katolickiej 'Religia na fali' podsumowując prace diecezjalnego etapu Synodu Biskupów. » więcej
2345678