Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
13 maja obchodzimy 104. rocznicę objawień fatimskich, a od 2015 roku na terenie diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa znajduje się kaplica maryjna, jedyna w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej dedykowana Matce Bożej Fatimskiej.
Kaplica jest otwarta całą dobę - mówi proboszcz parafii i kustosz sanktuarium ks. dr Paweł Płaczek. - Wierni, ale również parafianie mają możliwość nawiedzić kaplicę, w której znajduje się figura Matki Bożej, ukoronowana. Jest tam również księga próśb i podziękowań, gdzie wierni wpisują swoje intencje, z którymi przychodzą do Matki Bożej.

Ks. dr Płaczek dodaje, że to miejsce, do którego przychodzą całe rodziny. - To wyciszone miejsce, gdzie człowiek może opowiedzieć historię swojego życia i zawierzyć się Maryi, która w znaku fatimskim w tej kaplicy w sposób szczególny do nas przemawia.

Dziennie modli się tu kilkadziesiąt osób, a w czasie parafialnego odpustu nawet pół tysiąca.

Na os. Słonecznym w Szczecinie z kolei mamy sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w którym znajduje się figura Maryi koronowana przez Jana Pawła II podczas wizyty w Szczecinie w 1987 roku. Na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie znajduje się pierwsza świątynia na świecie, która wybrała za patronów pastuszków z Fatimy.

Troje pastuszków w pobliżu Fatimy przeżywało objawienia maryjne w każdy 13. dzień miesiąca począwszy od maja do października 1917 roku. W objawieniach Maryja wzywa do codziennej modlitwy na różańcu, do nawrócenia i pokuty.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2022-07-02, godz. 09:09 W Resku koronacja obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga dokona Koronacji Obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Sanktuarium w Resku. Uroczystość rozpocznie się dziś o 11. » więcej 2022-06-30, godz. 12:41 Rekolekcje na dwóch kółkach. Jeszcze można się zapisać Ekstremalny wysiłek czy okazja do poznania nowych ludzi - motywy bywają różne, ale wszyscy są zgodni, że to idealny sposób na wakacje lub urlop. » więcej 2022-06-29, godz. 13:55 Papież ponownie apeluje o pokój i pomoc Ukraińcom Papież po raz kolejny zaapelował o nieustanne modlitwy o pokój na Ukrainie. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu świętego Piotra. » więcej 2022-06-28, godz. 20:38 Abp Dzięga: Prawda jest albo przyjmowana w całości, albo jej nie ma w ogóle [ZDJĘCIA] 'Prawda jest albo przyjmowana w całości, albo jej nie ma w ogóle, a dziś jest pokusa, aby każdy tą prawdę głosił po swojemu' - mówił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga podczas uroczystej mszy świętej w Archikatedrze. To z okazji… » więcej 2022-06-28, godz. 08:24 Półwiecze Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Mija 50 lat od utworzenia na Ziemiach Zachodnich Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18 abp Andrzej Dzięga będzie przewodniczył mszy św. dziękczynnej w dniu jubileuszu. Liturgię poprzedzi… » więcej 2022-06-25, godz. 12:12 "W Kościele powinniśmy robić to, co do nas należy" Dziś, jeśli ktoś wstępuje do seminarium musi być odważny nie tylko ze względu na indywidualną decyzję, ale także szerszy kontekst społeczny, w którym funkcjonuje Kościół - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego… » więcej 2022-06-25, godz. 09:08 Święcenia kapłańskie. Nowi księża w archidiecezji Chcemy oddawać swoje życie i spalać się dla Pana Boga i dla drugiego człowieka, bo to Bóg nas powołał i uzdalnia do wszystkiego - mówią diakoni, którzy dziś zostaną nowymi księżmi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2022-06-20, godz. 07:49 W Szczecinie powstaje katolickie przedszkole. Wciąż można zapisać malucha Trwa rekrutacja do powstającego w Szczecinie Katolickiego Przedszkola 'Wojtuś' na Pomorzanach. » więcej 2022-06-19, godz. 09:38 Wolin będzie organizatorem Archidiecezjalnych Dni Młodych Wolin będzie organizatorem przyszłorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych. Miasto nowego gospodarza ogłoszono podczas tegorocznej edycji ADM-ów. Kilkaset osób modliło się i bawiło do sobotniego wieczoru w Chojnie. » więcej 2022-06-18, godz. 08:35 Archidiecezjalne Dni Młodych w Chojnie dobiegają końca Koncert, spotkania z misjami, wystawa Fundacji Małych Stópek, a także rozgrywki sportowe. » więcej
3456789