Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie "Modlę się i przebaczam" w Wadowicach.
Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Piotra, który został zbudowany jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Papieża Polaka i za cudowne ocalenie jego życia w zamachu 13 maja 1981 roku. Dziś 40. rocznica tych wydarzeń.

Podczas koncertu wystąpią znani polscy artyści: Eleni, Olga Szomańska, Arka Noego, Darek "Maleo" Malejonek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, Piotr Cugowski oraz Tomasz Szczepanik.

Michalina i Maks na co dzień uczą się w szkole muzycznej w Kostrzynie. - Robi to na nas ogromne wrażenie i cieszymy się, że możemy wystąpić w tak licznym gronie osób. Będą między innymi takie gwiazdy, jak Eleni. - Od wczoraj trwają próby, są emocje i ciąży na nas odpowiedzialność za większość spraw tego koncertu - mówią młodzi uczestnicy.

A kim dla nich jest św. Jan Paweł II? - Wzorem do naśladowania. - Zwracam się do niego codziennie z modlitwą i wiem, że czuwa nad nami wszystkimi - przekonują Michalina i Maks.

Mamy są dumne: - Czujemy się szczęśliwe i wdzięczne za to, że nasze dzieci zostały wyróżnione. Wspólnie przeżywamy ogromne emocje. - Na które zapraszamy dziś o 20:15 w TVP1.

40 lat temu na placu św. Piotra w Rzymie Turek Ali Agca strzelał do papieża Jana Pawła II. Papież, który był wtedy ciężko ranny, uważał, że swoje życie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej 2021-06-03, godz. 17:45 "Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało" Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez… » więcej 2021-06-03, godz. 09:47 "Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary" Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku. » więcej 2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej
1234567