Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin/Archiwum]
Prawda o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa niech dodaje wszystkim ludziom dobrej woli wiele mocy, siły, radości i motywacji do tego, żeby dbać o dobro, rozsiewać je wokół siebie przez życzliwość, słowo i czyny - mówi ks. Mariusz Ogórski.
Wicedyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej składa świąteczne życzenia nie tylko ofiarodawcom Caritas. Dobra jest więcej, choć zło potrafi być bardziej krzykliwe - mówi ks. Mariusz Ogórski.

- Niech ta ewangelia a przede wszystkim moc płynąca od zmartwychwstałego Jezusa dodaje nam wszystkim sił, by świat przemieniać na coraz lepszy, pomimo wielu niepowodzeń i upadków, które nam się nieustannie zdarzają.

Wszystkim ludziom dobrej woli, również m.in. wolontariuszom, pracownikom Caritas życzymy Bożej mocy i radości, a także głębokiego przekonania, że potrafimy podnosić się ze zła i czynić dużo dobra.

- Dziękujemy jednocześnie za dotychczasowe zaangażowanie we wszystkie działania Caritas prowadzone w ostatnim czasie. - dodaje ks. Ogórski.

Caritas tradycyjnie przygotował pomoc świąteczną dla bezdomnych i potrzebujących.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2022-06-30, godz. 12:41 Rekolekcje na dwóch kółkach. Jeszcze można się zapisać Ekstremalny wysiłek czy okazja do poznania nowych ludzi - motywy bywają różne, ale wszyscy są zgodni, że to idealny sposób na wakacje lub urlop. » więcej 2022-06-29, godz. 13:55 Papież ponownie apeluje o pokój i pomoc Ukraińcom Papież po raz kolejny zaapelował o nieustanne modlitwy o pokój na Ukrainie. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański na placu świętego Piotra. » więcej 2022-06-28, godz. 20:38 Abp Dzięga: Prawda jest albo przyjmowana w całości, albo jej nie ma w ogóle [ZDJĘCIA] 'Prawda jest albo przyjmowana w całości, albo jej nie ma w ogóle, a dziś jest pokusa, aby każdy tą prawdę głosił po swojemu' - mówił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga podczas uroczystej mszy świętej w Archikatedrze. To z okazji… » więcej 2022-06-28, godz. 08:24 Półwiecze Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Mija 50 lat od utworzenia na Ziemiach Zachodnich Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18 abp Andrzej Dzięga będzie przewodniczył mszy św. dziękczynnej w dniu jubileuszu. Liturgię poprzedzi… » więcej 2022-06-25, godz. 12:12 "W Kościele powinniśmy robić to, co do nas należy" Dziś, jeśli ktoś wstępuje do seminarium musi być odważny nie tylko ze względu na indywidualną decyzję, ale także szerszy kontekst społeczny, w którym funkcjonuje Kościół - mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego… » więcej 2022-06-25, godz. 09:08 Święcenia kapłańskie. Nowi księża w archidiecezji Chcemy oddawać swoje życie i spalać się dla Pana Boga i dla drugiego człowieka, bo to Bóg nas powołał i uzdalnia do wszystkiego - mówią diakoni, którzy dziś zostaną nowymi księżmi Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2022-06-20, godz. 07:49 W Szczecinie powstaje katolickie przedszkole. Wciąż można zapisać malucha Trwa rekrutacja do powstającego w Szczecinie Katolickiego Przedszkola 'Wojtuś' na Pomorzanach. » więcej 2022-06-19, godz. 09:38 Wolin będzie organizatorem Archidiecezjalnych Dni Młodych Wolin będzie organizatorem przyszłorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych. Miasto nowego gospodarza ogłoszono podczas tegorocznej edycji ADM-ów. Kilkaset osób modliło się i bawiło do sobotniego wieczoru w Chojnie. » więcej 2022-06-18, godz. 08:35 Archidiecezjalne Dni Młodych w Chojnie dobiegają końca Koncert, spotkania z misjami, wystawa Fundacji Małych Stópek, a także rozgrywki sportowe. » więcej 2022-06-17, godz. 13:43 Wszyscy byli stęsknieni za spotkaniem na Archidiecezjalnych Dniach Młodych Czuwanie modlitewne, msza św., ale też zabawa, integracja i muzyka - to wszystko czeka na uczestników Archidiecezjalnych Dni Młodych, które od czwartku trwają w Chojnie. » więcej
1234567