Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. [Radio Szczecin]
Fot. [Radio Szczecin]
"Prawda jest albo przyjmowana w całości, albo jej nie ma w ogóle, a dziś jest pokusa, aby każdy tą prawdę głosił po swojemu" - mówił ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga podczas uroczystej mszy świętej w Archikatedrze. To z okazji 50. rocznicy utworzenia Diecezji-Szczecińsko Kamieńskiej na Ziemiach Zachodnich.
Arcybiskup podkreślił też, że Szczecin zyskał bardzo wiele na obecności Kościoła na Ziemiach Zachodnich.

- Kościół zyskał bardzo wiele duchowego wsparcia, mocy i światła. Tak było przecież w posłudze kolejnych biskupów, od biskupa Jerzego, przez biskupa Kazimierza, arcybiskupa Mariana po arcybiskupa Zygmunta. Tak również chcemy iść w nowy czas - powiedział abp Dzięga.

Arcybiskup Andrzej Dzięga dodał, że w dzisiejszym świecie są środowiska, które bardzo cynicznie patrzą na ogół ludzi.

- Idą i próbują mówić, że one wyprowadzą z tego kryzysu klimatycznego, z tego zaśmiecenia i chaosu. Chcą to zrobić bez Jezusa Chrystusa i prawdy. Bez Boga, jego prawa i etyki nic z tych programów nie będzie, poza cierpieniem, zubożeniem i kolejnymi napięciami oraz emocjami - zaznaczył arcybiskup.

50 lat temu papież Paweł VI wydał specjalną bullę, którą zmieniał organizację Kościoła Katolickiego w Polsce, a zwłaszcza tę dotyczącą tzw. Ziem Odzyskanych. Jedną z decyzji było powołanie do istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Arcybiskup podkreślił też, że Szczecin zyskał bardzo wiele na obecności Kościoła na Ziemiach Zachodnich.
Arcybiskup Andrzej Dzięga dodał, że w dzisiejszym świecie są środowiska, które bardzo cynicznie patrzą na ogół ludzi.

Zobacz także

2022-09-10, godz. 17:19 "Miłujcie Boga i żyjcie po chrześcijańsku". Pielgrzymka dzieci do sanktuarium w Szczecinie Biskup Virgilio Antunes z Coimbry w Portugalii przewodniczył uroczystej mszy świętej podczas IV Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. » więcej 2022-09-10, godz. 08:23 Rusza IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci W sobotę odbędzie się IV Archidiecezjalna Pielgrzymka Dzieci do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. O 11 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył biskup Virgilio Antunes z Coimbry… » więcej 2022-08-25, godz. 07:43 Odszedł ksiądz Piotr Kilian Zmarł ksiądz Piotr Kilian - poinformowała o tym archidiecezja szczecińsko-kamieńska. » więcej 2022-08-15, godz. 09:11 Ruszyła pielgrzymka "Od Krzyża do Krzyża" 105 osób z całego kraju, w tym 20 małżeństw, wyruszyło w motocyklowej pielgrzymce 'Od Krzyża do Krzyża'. » więcej 2022-08-15, godz. 08:15 "Maryja to najcenniejszy owoc, który dojrzał na polach królestwa Bożego" W poniedziałek w Kościele Katolickim jedna z najważniejszych uroczystości - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. » więcej 2022-08-13, godz. 08:26 Pielgrzymi ze Szczecina dotarli na Jasną Górę 38. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do celu. W sobotę rano, około godz. 8.30 pątnicy stanęli przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej 2022-08-09, godz. 15:02 "Żegnamy charyzmatyczną postać" Żegnamy bardzo zasłużoną postać dla naszego salezjańskiego zgromadzenia, ponieważ był inspektorem, rektorem seminarium, ale także wieloletnim duszpasterzem w naszych strategicznych parafiach w Pile, Słupsku, Bydgoszczy czy Szczecinie… » więcej 2022-08-09, godz. 07:17 Pożegnanie zasłużonego salezjanina We wtorek parafianie, mieszkańcy Szczecina pożegnają zasłużonego dla salezjanów ks. Stanisława Styrnę. Kapłan z 62-letnim stażem zmarł w piątek. » więcej 2022-08-08, godz. 14:51 Mieszkańcy Błądkowa zbudowali przydrożną kapliczkę [ZDJĘCIA] Pierwsza w gminie Dobra przydrożna kapliczka stanęła dokładnie we wsi Błądkowo. Inicjatywa pochodzi od mieszkańców, którzy zmotywowali do działania sołtysa, aby ten zorganizował zbiórkę pieniędzy. » więcej 2022-08-06, godz. 18:07 Papież przyjął na audiencji ambasadora Ukrainy Papież przyjął w sobotę na audiencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Watykan na razie nie poinformował o treści rozmowy, ale komentatorzy domyślają się, że jej tematem była głównie ewentualna wizyta… » więcej
3456789