Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Fot. Archiwum prywatne
Ks. Stanisław Styrna miał 89 lat. Fot. Archiuwm prywatne
Ks. Stanisław Styrna miał 89 lat. Fot. Archiuwm prywatne
Żegnamy bardzo zasłużoną postać dla naszego salezjańskiego zgromadzenia, ponieważ był inspektorem, rektorem seminarium, ale także wieloletnim duszpasterzem w naszych strategicznych parafiach w Pile, Słupsku, Bydgoszczy czy Szczecinie - tak zmarłego w piątek księdza Stanisława Styrnę wspomina salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz.
Zakończyła się msza św. pogrzebowa w parafii św. Jana Bosko przy ul. Witkiewicza w Szczecinie, z którą zmarły był związany przez ostatnie 20 lat.

- Wszędzie, gdzie pracował, zakładał różnego rodzaju wspólnoty. Też wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i one funkcjonują po dzień dzisiejszy we wszystkich tych miejscach - mówi ks. Jarosław Wąsowicz. - Był księdzem wrażliwym na sprawy społeczne. Dziękujemy Panu Bogu za dar jego kapłaństwa i charyzmatycznej obecności w naszym zgromadzeniu.

Ks. Stanisław Styrna został pochowany na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie w kwaterze salezjańskiej, w pobliżu szkół salezjańskich. Miał 89 lat.
Mówi ks. Jarosław Wąsowicz.

Zobacz także

2022-11-11, godz. 14:01 "Z patriotyzmu słyną motocykliści, bo sen o wolności pięknie się ziścił" [WIDEO, ZDJĘCIA] Parada ponad 100 motocyklistów zatrzymała się na Jasnych Błoniach. » więcej 2022-11-10, godz. 10:14 Potrzeba koordynatorów do "Paczuszki dla Maluszka" Fundacja Małych Stópek poszukuje koordynatorów 'Paczuszki dla Maluszka'. Zbiórka wystartuje na początek Adwentu, ale już dziś potrzeba osób, które pomogą w jej organizacji. » więcej 2022-11-04, godz. 07:05 BMW u chrystusowców To projekt skierowany do mężczyzn szukających Boga, sensu życia i tych, którzy chcą odkryć swoje powołanie. » więcej 2022-11-03, godz. 13:15 Ze Szczecina na Ukrainę. "Na miejscu trzeba normalnie żyć" Z daleka albo nie widzi się problemu, albo problemy nabrzmiewają bardziej niż na miejscu. A na miejscu trzeba normalnie żyć - przyznaje ks. Marcin Sęk, chrystusowiec. » więcej 2022-11-01, godz. 14:02 Papież: budujcie pokój w codziennym życiu Papież w uroczystość Wszystkich Świętych zachęcił do budowania pokoju w codziennym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2022-11-01, godz. 08:20 Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radosny, choć wiele osób właśnie tego dnia, wspominając swoich bliskich zmarłych, jest pełnych smutku i zadumy. Czy słusznie? » więcej 2022-10-31, godz. 20:58 Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. "Wielkie przeżycie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. Po raz 5. odbyła się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-31, godz. 17:23 Krem z dyni po katolicku. "Przez kuchnię można trafić do duszy" Zamiast drążyć dynię, można ugotować z niej krem, a przy tym wyjaśnić w prosty i przystępny sposób, jak Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i dlaczego nie uznaje Halloween. Zrobił to ks. Piotr Śliżewski… » więcej 2022-10-31, godz. 08:40 Procesja ze Świętymi przejdzie dziś ulicami Szczecina Procesja przejdzie w poniedziałkowy wieczór, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-30, godz. 13:47 Szczecińscy klerycy przyjmują Wypominki Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego - od soboty do 1 listopada - przyjmują na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie Wypominki. Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. » więcej
3456789