Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
105 osób z całego kraju, w tym 20 małżeństw, wyruszyło w motocyklowej pielgrzymce "Od Krzyża do Krzyża".
O godzinie 8 rano odbyła się msza święta przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei w nadmorskim Pustkowie, a po niej nastąpił start.

Pielgrzymi szlak tym razem wiedzie zachodnią częścią Polski - mówi ks. Piotr Kilian, proboszcz z parafii pw. św. Józefa w Jenikowie i organizator pielgrzymki.

- Pierwszy etap jest z Pustkowa do Legnicy. Drugi dzień to trasa Legnica - Częstochowa, a ostatni Częstochowa - Zakopane. Czwartego dnia jest to dzień, kiedy pielgrzymi motocykliści udają się na szlak na Giewont, by tam dotknąć krzyż. Tak jak przed wyjazdem na pielgrzymkę dotykają krzyża w Pustkowie - mówi ks. Kilian.

To już 14. edycja pielgrzymki. Weźmie w niej udział 12 kapłanów, z których jeden poprowadzi rekolekcje dla uczestników.
Pielgrzymi szlak tym razem wiedzie zachodnią częścią Polski - mówi ks. Piotr Kilian, proboszcz z parafii pw. św. Józefa w Jenikowie i organizator pielgrzymki.

Zobacz także

2022-11-11, godz. 14:01 "Z patriotyzmu słyną motocykliści, bo sen o wolności pięknie się ziścił" [WIDEO, ZDJĘCIA] Parada ponad 100 motocyklistów zatrzymała się na Jasnych Błoniach. » więcej 2022-11-10, godz. 10:14 Potrzeba koordynatorów do "Paczuszki dla Maluszka" Fundacja Małych Stópek poszukuje koordynatorów 'Paczuszki dla Maluszka'. Zbiórka wystartuje na początek Adwentu, ale już dziś potrzeba osób, które pomogą w jej organizacji. » więcej 2022-11-04, godz. 07:05 BMW u chrystusowców To projekt skierowany do mężczyzn szukających Boga, sensu życia i tych, którzy chcą odkryć swoje powołanie. » więcej 2022-11-03, godz. 13:15 Ze Szczecina na Ukrainę. "Na miejscu trzeba normalnie żyć" Z daleka albo nie widzi się problemu, albo problemy nabrzmiewają bardziej niż na miejscu. A na miejscu trzeba normalnie żyć - przyznaje ks. Marcin Sęk, chrystusowiec. » więcej 2022-11-01, godz. 14:02 Papież: budujcie pokój w codziennym życiu Papież w uroczystość Wszystkich Świętych zachęcił do budowania pokoju w codziennym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2022-11-01, godz. 08:20 Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radosny, choć wiele osób właśnie tego dnia, wspominając swoich bliskich zmarłych, jest pełnych smutku i zadumy. Czy słusznie? » więcej 2022-10-31, godz. 20:58 Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. "Wielkie przeżycie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. Po raz 5. odbyła się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-31, godz. 17:23 Krem z dyni po katolicku. "Przez kuchnię można trafić do duszy" Zamiast drążyć dynię, można ugotować z niej krem, a przy tym wyjaśnić w prosty i przystępny sposób, jak Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i dlaczego nie uznaje Halloween. Zrobił to ks. Piotr Śliżewski… » więcej 2022-10-31, godz. 08:40 Procesja ze Świętymi przejdzie dziś ulicami Szczecina Procesja przejdzie w poniedziałkowy wieczór, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-30, godz. 13:47 Szczecińscy klerycy przyjmują Wypominki Klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego - od soboty do 1 listopada - przyjmują na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie Wypominki. Zbliżający się listopad to czas modlitwy za zmarłych. » więcej
3456789