Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

źródło: https://www.facebook.com/szczecinskapielgrzymka
źródło: https://www.facebook.com/szczecinskapielgrzymka
źródło: https://www.facebook.com/szczecinskapielgrzymka
źródło: https://www.facebook.com/szczecinskapielgrzymka
38. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do celu. W sobotę rano, około godz. 8.30 pątnicy stanęli przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej.
Najbardziej wytrwali przeszli ponad 600 kilometrów. Zdarzyło się, że wędrowali w 40-stopniowym upale.

Co było dla nich najważniejszym przeżyciem? Swoimi doświadczeniami z pielgrzymiego szlaku dzielą się ze słuchaczami Radia Szczecin.

Pielgrzymi dobrze wspominają czas wędrówki: - Najpiękniejsza dla mnie w tej pielgrzymce była jedność w modlitwie, która powodowała, że tych kilometrów po prostu się nie czuło. - Tam łzy radości lecą, wszyscy płaczą z radości, że dotarli i oddają Matce Bożej to, co w sercu noszą.

Doświadczyliśmy ludzkiej dobroci ze strony gospodarzy, którzy mieli przygotowanych więcej miejsc noclegowych niż samych pielgrzymujących - mówi ks. Daniel Grocholewski: - Zasadnicza grupa, która pielgrzymowała przez te dni od Pustkowa, Świnoujścia, Szczecina i innych miejsc naszej archidiecezji oraz Polski liczyła ponad 60 pielgrzymów, chociaż gdyby zliczyć ich wszystkich to byłoby to blisko 200 osób, dlatego że spora część była z nami tylko przez jeden lub dwa dni.

Jedną z głównych intencji pielgrzymki była modlitwa o nowe powołania zakonne i kapłańskie, szczególnie w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Relacja Piotra Kołodziejksiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2022-11-13, godz. 08:19 Dziś w Kościele Katolickim Światowy Dzień Ubogich Dziś w Kościele Katolickim 6. Światowy Dzień Ubogich. Papież zapoczątkował inicjatywę sześć lat temu. » więcej 2022-11-11, godz. 14:01 "Z patriotyzmu słyną motocykliści, bo sen o wolności pięknie się ziścił" [WIDEO, ZDJĘCIA] Parada ponad 100 motocyklistów zatrzymała się na Jasnych Błoniach. » więcej 2022-11-10, godz. 10:14 Potrzeba koordynatorów do "Paczuszki dla Maluszka" Fundacja Małych Stópek poszukuje koordynatorów 'Paczuszki dla Maluszka'. Zbiórka wystartuje na początek Adwentu, ale już dziś potrzeba osób, które pomogą w jej organizacji. » więcej 2022-11-04, godz. 07:05 BMW u chrystusowców To projekt skierowany do mężczyzn szukających Boga, sensu życia i tych, którzy chcą odkryć swoje powołanie. » więcej 2022-11-03, godz. 13:15 Ze Szczecina na Ukrainę. "Na miejscu trzeba normalnie żyć" Z daleka albo nie widzi się problemu, albo problemy nabrzmiewają bardziej niż na miejscu. A na miejscu trzeba normalnie żyć - przyznaje ks. Marcin Sęk, chrystusowiec. » więcej 2022-11-01, godz. 14:02 Papież: budujcie pokój w codziennym życiu Papież w uroczystość Wszystkich Świętych zachęcił do budowania pokoju w codziennym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2022-11-01, godz. 08:20 Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radosny, choć wiele osób właśnie tego dnia, wspominając swoich bliskich zmarłych, jest pełnych smutku i zadumy. Czy słusznie? » więcej 2022-10-31, godz. 20:58 Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. "Wielkie przeżycie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. Po raz 5. odbyła się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej w Kościele Katolickim. » więcej 2022-10-31, godz. 17:23 Krem z dyni po katolicku. "Przez kuchnię można trafić do duszy" Zamiast drążyć dynię, można ugotować z niej krem, a przy tym wyjaśnić w prosty i przystępny sposób, jak Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i dlaczego nie uznaje Halloween. Zrobił to ks. Piotr Śliżewski… » więcej 2022-10-31, godz. 08:40 Procesja ze Świętymi przejdzie dziś ulicami Szczecina Procesja przejdzie w poniedziałkowy wieczór, poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim. » więcej
3456789