Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Adam Szewczyk
Fot. Adam Szewczyk
Biskup Virgilio Antunes z Coimbry w Portugalii przewodniczył uroczystej mszy świętej podczas IV Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci do pierwszego na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie.
Mottem pielgrzymki są słowa dzieci fatimskich - mówi ks. Marek Maciążek, kustosz sanktuarium. - Miłujcie Boga i żyjcie po chrześcijańsku - te słowa nabierają szczególnego znaczenia, zwłaszcza dzisiaj, kiedy człowiek zaczyna wierzyć temu światu, zamyka swoje serce na miłość działanie łaski Boga - mówi ks. Maciążek.

W niedzielę z kolei odbędą się uroczystości związane z 5. rocznicą konsekracji Sanktuarium Dzieci Fatimskich. W południe nabożeństwo różańcowe a o 13 uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył biskup Virgilio Antunes z Coimbry w Portugalii.

W maju 2017 roku papież Franciszek ogłosił w Fatimie świętymi Hiacyntę i Franciszka Marto - dwójkę dzieci, które w 1917 roku były świadkami objawień Matki Bożej. Trzecie z dzieci fatimskich Łucja, która została potem zakonnicą i głosiła fatimskie orędzie zmarła w 2005 roku. Troje pastuszków w pobliżu Fatimy przeżywało objawienia maryjne w każdy 13. dzień miesiąca począwszy od maja do października 1917 roku. W objawieniach Maryja wzywa do codziennej modlitwy na różańcu, do nawrócenia i pokuty.

Podczas objawień w Fatimie Matka Boża przekazuje w objawieniach trzy tajemnice, w których m.in. zapowiada wybuch II wojny światowej, jeśli nie skończą się obrazy Boga. Przepowiada wczesną śmierć Hiacyncie i Franciszkowi. Maryja prosi także o zawierzenie jej świata i Rosji. Jeśli nie nastąpi nawrócenie, Maryja zapowiada cierpienie m.in. Ojca Świętego. Ostatnia z tajemnic, która wspominała o cierpieniu i śmierci "biskupa odzianego w biel" została ujawniona w 2000 roku, za zgodą Jana Pawła II. Polski papież szczególnie zaczął interesować się Fatimą po zamachu na swoje życie 13 maja 1981 roku, w dzień objawień fatimskich. Rok po zamachu w Fatimie dziękował Matce Bożej za ocalenie życia.

Zobacz także

2022-11-16, godz. 12:31 Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej. Unikat z Borzysławca [ZDJĘCIA] Niezwykła historia kryje się w zachodniopomorskiej wsi związana z tym świętem. W Borzysławcu pod Goleniowem znajduje się jedyny w Polsce obraz Matki Bożej Ostrobramskiej stworzony z ziaren zboża na wzór oryginału z Wilna. » więcej 2022-11-13, godz. 08:54 Napełnij Torbę Charytatywną dla potrzebującego W kościołach od dziś można odbierać Torby Charytatywne, które po wypełnieniu artykułami pomogą potrzebującym. » więcej 2022-11-13, godz. 08:19 Dziś w Kościele Katolickim Światowy Dzień Ubogich Dziś w Kościele Katolickim 6. Światowy Dzień Ubogich. Papież zapoczątkował inicjatywę sześć lat temu. » więcej 2022-11-11, godz. 14:01 "Z patriotyzmu słyną motocykliści, bo sen o wolności pięknie się ziścił" [WIDEO, ZDJĘCIA] Parada ponad 100 motocyklistów zatrzymała się na Jasnych Błoniach. » więcej 2022-11-10, godz. 10:14 Potrzeba koordynatorów do "Paczuszki dla Maluszka" Fundacja Małych Stópek poszukuje koordynatorów 'Paczuszki dla Maluszka'. Zbiórka wystartuje na początek Adwentu, ale już dziś potrzeba osób, które pomogą w jej organizacji. » więcej 2022-11-04, godz. 07:05 BMW u chrystusowców To projekt skierowany do mężczyzn szukających Boga, sensu życia i tych, którzy chcą odkryć swoje powołanie. » więcej 2022-11-03, godz. 13:15 Ze Szczecina na Ukrainę. "Na miejscu trzeba normalnie żyć" Z daleka albo nie widzi się problemu, albo problemy nabrzmiewają bardziej niż na miejscu. A na miejscu trzeba normalnie żyć - przyznaje ks. Marcin Sęk, chrystusowiec. » więcej 2022-11-01, godz. 14:02 Papież: budujcie pokój w codziennym życiu Papież w uroczystość Wszystkich Świętych zachęcił do budowania pokoju w codziennym życiu. Franciszek spotkał się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. » więcej 2022-11-01, godz. 08:20 Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim 1 listopada w Kościele Katolickim to uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień radosny, choć wiele osób właśnie tego dnia, wspominając swoich bliskich zmarłych, jest pełnych smutku i zadumy. Czy słusznie? » więcej 2022-10-31, godz. 20:58 Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. "Wielkie przeżycie" [WIDEO, ZDJĘCIA] Procesja ze Świętymi przeszła ulicami Szczecina. Po raz 5. odbyła się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych obchodzonej w Kościele Katolickim. » więcej
3456789