Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vmVuUosv3-s
źródło: https://www.youtube.com/watch?v=vmVuUosv3-s
Wzmocnienie męskich przyjaźni, ratunek dla zagrożonych związków czy wreszcie oczyszczenie serca - to oferują organizatorzy Ekstremalnego Weekendu Charakteru, który 15 kwietnia rozpocznie się w okolicach Szklarskiej Poręby. Wezmą w nim udział również uczestnicy ze Szczecina.
Jak czytamy na stornie organizatora, trzydniowa podróż duchowa - z Bogiem i ludźmi - "zainspiruje Cię w swojej relacji z Bogiem żywym (...) pokaże szczytne cele, dla których warto walczyć jako mężczyzna".

Wojciech Mikulski, który również uczestniczy w Ekstremalnym Weekendzie Charakterów uważa, że mamy kryzys męskości i ojcostwa, chociaż nie oznacza to, że nie ma mężczyzn, którzy noszą długie spodnie i wiedzą, co to jest prawdziwa męskość.

- To odpowiedzialność, opieka nad słabszymi i poświęcenie. Przeciwieństwa to samolubne cele, oddanie odpowiedzialności, bo wygodniej - podkreślił.

Maciej Chmielarski przyznaje, że podczas weekendu jesteśmy tylko my, natura i wyzwania, nie ma nawet zegarka.

- Organizatorzy mówią jedynie, że przejdziesz jedynie 30 centymetrów, czyli drogę, która dzieli umysł od serca. Moje doświadczenie jest takie, że nie tylko czegoś się dowiedziałem, coś zrozumiałem, ale przede wszystkim moje serce coś przeżyło. Dlatego ten wyjazd jest zupełnie inny, niż wszelkie inne, męskie wyjazdy - zaznaczył.

Więcej szczegółów na stronie internetowej. Lista uczestników została zamknięta.

Rozmowy z uczestnikami Ekstremalnego Weekendu Charakteru na stronach Radia Szczecin.

Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Zobacz także

2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej 2021-06-03, godz. 17:45 "Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało" Cieszcie się, że możecie świętować Boże Ciało idąc w procesji - mówi ks. Mariusz Sokołowski. Chrystusowiec był kilkanaście lat temu opiekunem szczecińskich Serduszek, teraz posługuje dla Polonii w australijskim Melbourne, przez… » więcej 2021-06-03, godz. 09:47 "Boże Ciało to też publiczne wyznanie wiary" Dzisiaj w Kościele Rzymskokatolickim Boże Ciało, czyli uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. To wspomnienie Ostatniej Wieczerzy oraz przeistoczenia Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa. Święto korzeniami sięga XIII wieku. » więcej 2021-05-26, godz. 14:41 Miał zostać zniszczony, ale przetrwał kilkadziesiąt lat [ZDJĘCIA] Namalowany na prześcieradle, potem miał zostać zniszczony, ale udało się go ukryć i dziś znajduje się na plebanii przy sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Krępsku koło Goleniowa. » więcej 2021-05-25, godz. 10:00 Nowe wytyczne dotyczące pielgrzymek. Czy niezaszczepieni mogą iść na Jasną Górę? Maksymalna liczba to 300 osób, nie licząc zaszczepionych. » więcej 2021-05-20, godz. 09:54 Jubileuszowy Rok Ignacjański w Kościele W czwartek rozpoczyna się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym na świecie będzie trwał do 31 lipca przyszłego roku. » więcej 2021-05-16, godz. 10:07 Katolicy świętują Wniebowstąpienie Pańskie Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Choć miało to miejsce 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa, to ze względu na wolne od pracy katolicy w Polsce obchodzą ten dzień w niedzielę, po to by móc… » więcej 2021-05-15, godz. 18:30 Księża odwiedzają chorych. "Jestem zbyt słaby, żeby iść do kościoła" Raz w miesiącu z Komunią Św. do chorych przychodzą kapłani. To okazja dla tych, którzy nie mogą spowiadać się lub uczestniczyć we Mszy Św., by przyjąć sakramenty w domu. » więcej 2021-05-13, godz. 18:07 Wokaliści z regionu na koncercie papieskim w Wadowicach Młodzi wokaliści z Gminy Mieszkowice: Michalina Lewandowska i Maksymilian Szacht zaśpiewają w koncercie 'Modlę się i przebaczam' w Wadowicach. » więcej
3456789