Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2014 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.01.14
Choć przez długi czas było to niemożliwe - wreszcie się udało: uzbrojeni w aparaty fotograficzne, silną, zwartą ponad 100-osobową grupą weszliśmy na teren Stoczni Szczecińskiej. Zdjęcia z naszego 61. Pleneru Fotograficznego Migawki będzie można oglądać na tej stronie internetowej za tydzień, teraz zapraszamy do wysłuchania relacji z naszego spotkania. Było zimno, ale humory dopisały. W tej Migawce także rozmowa z jednym ze szczecińskich fotoreporterów, czyli Sebastianem Wołoszem z Głosu Szczecińskiego. Co stanie się, gdy pasja stanie się zawodem? - zapraszamy do słuchania audycji. Na koniec krótka informacja o ciekawej inicjatywie ZPAF i Książnicy Pomorskiej.
MIGAWKA-Program z 19.01.14
W tym programie artysta, którego prace komplementuje krytyka i widzowie na całym świecie. Rafał Milach zbudował swój własny fotograficzny świat, w Migawce rozmawiamy o między innymi o tym, jak kształtuje się nasza estetyka i postrzeganie rzeczywistości. W pierwszej części audycji odwiedzamy teren byłej Stoczni Szczecińskiej. 61. Plener Migawki właśnie tam to niewątpliwie spełnienie wielu marzeń, zarówno w naszej redakcji, jak i naszych słuchaczy, którzy nie raz pytali, czy da się coś takiego zorganizować. Miło więc donieść, że wreszcie się udało, co jest niewątpliwą zasługą nowego pełnomocnika tego terenu: pan Grzegorz Huszcz nie dość, że stocznię nam udostępnił - dziękujemy! - a jeszcze nas krótko po niej oprowadził. Szczegóły naszego spotkania w programie i w dziale Aktualności poniżej.
MIGAWKA-Program z 12.01.2014
Spotkanie producentów i konsumentów na Targach CES 2014 w Las Vegas bynajmniej nie zdominowały aparaty fotograficzne - ale ten temat był oczywiście obecny na stoiskach największych i nieco mniejszych producentów. Spotykamy się z dyrektorem kreatywnym agencji Oskar Wegner Ryszardem Filipowiczem, aby porozmawiać o pierwszych tegorocznych targach - i przy okazji o przyszłości fotograficznego sprzętu. Później idziemy do hali przy ulicy Twardowskiego na mecz piłkarek ręcznych Pogoni Baltica Szczecin. Fotografia sportowa nie raz się w Migawce pojawiała, czas na kolejną lekcję, tym razem na gorąco - podpowiadają Łukasz Szełemej [Radio Szczecin], Andrzej Szkocki [Głos Szczeciński] i Marcin Bielecki [PAP].
MIGAWKA-Program z 05.01.14
W tej Migawce dwóch gości: Tomasz Lazar i Łukasz Szełemej. Dla Tomka Lazara ten rok to była kontynuacja współpracy z zagranicznymi mediami, pokazał kilka ciekawych projektów, a że jakoś tak utarło się, że odwiedza program na początku roku, to dlaczego nie zapytać szczecińskiego fotografika o jego posumowanie ostatnich 12 miesięcy, prawda? Fotoreporter Radia Szczecin Łukasz Szełemej był bardzo zajęty w 2013 roku, co zresztą było doskonale widać na naszej głównej stronie www.radioszczecin.pl - jego również poprosiliśmy o krótkie resume tego, co pojawiło się w jego obiektywie.