Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2020 - Migawka
MIGAWKA-Program z 26.01.20
Przed takim fotograficznym zadaniem jeszcze słuchacze Migawki nie stali. Oto mieliśmy okazję sfotografować zabytkowy budynek w którym mieści się Zespół Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica przy ulicy 3 Maja w Szczecinie. Co nie byłoby możliwe, gdyby nie propozycja naszej słuchaczki, Pani Doroty - no i naturalnie dzięki uprzejmości dyrekcji i pomocy jednego z nauczycieli, Jakuba Pleskacza. Dziękujemy! To słowo także należy się gościowi w studiu, zdjęcia ogląda także i komentuje fotoreporter Radia Szczecin Robert Stachnik. W tym akapicie te wybrane, ale doprawdy warto sprawdzić całą galerię, bo nie raz, nie dwa trudno było się zdecydować na to jedno. Cóż, fotografia to również ta trudna sztuka wyboru...
MIGAWKA-Program z 19.01.20
127. Plener Migawki, to była propozycja naszej słuchaczki, pani Doroty. Dzięki jej pomocy, uprzejmości dyrekcji Zespółu Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica przy ulicy 3 Maja w Szczecinie oraz opiece nauczyciela tejże Jakuba Pleskacza, mieliśmy przyjemność zrobić zdjęcia w tym miejscu. Aula, dach, czytelnia, strych czy korytarze - te tematy pewnie i najczęściej będą pojawiały się na Waszych zdjęciach. O nich porozmawiamy za tydzień, a teraz posłuchajcie krótkiej relacji ze spotkania w sobotę 18 stycznia.
MIGAWKA-Program z 12.01.20
Pewnie nie raz przejeżdżaliście obok tego budynku, może nawet zwróciliście uwagę na ciekawą fasadę. Ale, chociaż jest wpisany do rejestru zabytków, wciąż czeka na odkrycie. Pójdziemy tam na 127. Plener Migawki, to propozycja naszej słuchaczki, pani Doroty. Dziękujemy, tak jak dziękujemy dyrekcji tej instytucji za pomoc w organizacji Pleneru Migawki. O tym ciekawym budynku, w którym mieści się Zespół Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica przy ulicy 3 Maja w Szczecinie opowiada nauczyciel tej szkoły Jakub Pleskacz. Niezwykła aula, ciekawa klatka schodowa, strych, widok z dachu - między innymi tam będziemy fotografować.
MIGAWKA-Program z 05.01.20
Pierwsze wydanie Migawki w Nowym Roku zaczynamy od relacji z otwarcia wystawy... co stało się jeszcze pod koniec grudnia 2019. To się nazywa magia radia - czyli na zaproszenie Grupy Fotograficznej GF16x24 działającej przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku obejrzeliśmy ekspozycję "Martwa natura" pokazywaną w Centrum Seniora przy ulicy Bolesława Śmiałego. O pracy Grupy opowiada jej szef Marian Kowalski. W drugiej części audycji rozmawiamy ze szczecińskim fotografikiem Cezarym Dubielem. Laureat niezliczonej ilości nagród w konkursach organizowanych przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP opowiada, jak zacząć swoją przygodę i również konkurować z innymi twórcami pod patronatem FIAP właśnie.