Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
1. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. Materiały prasowe „The Voice of Poland”
1. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. Materiały prasowe „The Voice of Poland”
2. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom warabida]
2. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom warabida]
3. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom_warabida]
3. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom_warabida]
4. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom warabida]
4. Bartosz Utracki – wokalista. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom warabida]
5. Zespół „Mysen”. Kacper Sendłak (od lewej), Bartosz Utracki, Oskar Kwaśnik. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom_warabida]
5. Zespół „Mysen”. Kacper Sendłak (od lewej), Bartosz Utracki, Oskar Kwaśnik. Fot. [Tomasz Kajszczarek, tom_warabida]
Bartosz Utracki ze Szczecina wygrał „Bitwę" w sobotnim odcinku programu „The Voice of Poland". Wokalista zaśpiewał w duecie z Julianną Olańską piosenkę pt. „Miłość Miłość" z repertuaru Krzysztofa Zalewskiego. Show z udziałem Bartosza możemy oglądać w programie 2. Telewizji Polskiej co sobotę od 12 września. Podczas jego pierwszego występu, na którym zaprezentował przebój Mrozu „Aura", fotele odwrócili Tomson i Baron oraz Edyta Górniak. Wokalista ostatecznie wybrał muzyków z „Afromental".
Bartek ma 26 lat i jak pisze: „(...) zajmuję się tylko muzyką. Tworzę projekt za projektem, wybrałem solową drogę. Choć nie lubię słowa artysta, to właśnie to słowo najlepiej mnie opisuje – na scenie weryfikuję siebie. Muzyka jest dla mnie czymś więcej, niż tylko chęcią zabawy – podchodzę do niej eksperymentalnie i profesjonalnie. Sam komponuję, syntezuję dźwięki i piszę teksty. A wszystko zaczęło się w wieku 15 lat, kiedy dostałem gitarę, na której sam zacząłem się uczyć grać. Ojciec zaraził mnie pasją do muzyki rockowej odkrywając pierwsze zespoły, takie jak: „Thin Lizzy", „Led Zeppelin", czy „The Beatles". Wiele z tych grup do dzisiaj pozostało moją muzyczną inspiracją. W liceum dołączyłem do pierwszego zespołu. Ogromną fascynacją był Frank Sinatra, nawet nie od strony muzycznej, a wizerunkowej. Jego pewność siebie na scenie, to coś, co nie pozwala na odwrócenie oczu od Niego. Cały czas próbuję rozwijać się jako muzyk, nieustannie poszukuję własnego brzmienia. Obecnie tworzę elektronikę w zespole MYSEN. Tę twórczość można usłyszeć i zobaczyć na kanale YouTube oraz na fanpage'u na Facebooku grupy „Mysen". To tu umieszczony jest m.in. pierwszy koncert zrealizowany na Pustyni Błędowskiej w ramach wydarzenia „Błędowska Dessert Sessions Music". Warto dodać, że Bartosz Utracki jest studentem Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Edukacji Artystycznej, specjalność jazzowa.
Po sobotnim (24.10.2020) zwycięstwie w „The Voice of Poland", z młodym artystą spotkała się Dorota Zamolska.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2020-11-29, godz. 18:58 Do wygrania monety z wizerunkiem Modrzejewskiej! [ZOBACZ] Mamy dla Was te monety! Wystarczy wejść w zakładkę KONKURSY odpowiedzieć na pytanie, jacy artyści powinni znaleźć się na monetach emitowanych przez NBP… » więcej 2020-11-30, godz. 13:08 Festiwal Garaże w Radiu Szczecin [POSŁUCHAJ GWIAZD] W sobotę (28 listopada) w studiu S1 Radia Szczecin odbyła się trzecia edycja Festiwalu Garaże. Celem organizatorów jest promowanie młodych artystów i popularyzowanie… » więcej 2020-11-29, godz. 23:29 Bagaż emigracyjnych doświadczeń na płycie "Tribe" polsko-norweskiej grupy Nelle Trio [POSŁUCHAJ] 'Nasz bagaż emigracyjnych doświadczeń jest już na tyle duży, że naturalnie stworzył się z tego motyw przewodni płyty. O emigracji lubimy mówić jako… » więcej 2020-11-30, godz. 13:01 Odszedł Piotr Strojnowski - wokalista zespołu Daab [POSŁUCHAJ] W wieku 62 lat zmarł Piotr Strojnowski - muzyk, współzałożyciel i wokalista zespołu Daab, grającego muzykę reggae. Strojnowski był jedną z ważniejszych… » więcej 2020-11-29, godz. 18:44 Premiera pieśni księcia Wisława | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] Pieśni Wisława z Rugii, najstarsze zachowane utwory muzyczne z obszaru Pomorza, zabrzmiały po raz pierwszy w piątek (27.11.2020) w złotej sali Filharmonii… » więcej 2020-11-29, godz. 18:50 Nowa płyta „West Side Sinfonietta” [POSŁUCHAJ, GALERIA] Na rynku muzycznym ukazała się niezwykła płyta z utworami mało znanego, acz wybitnego kompozytora i pianisty Moritza Moszkowskiego, żyjącego na przełomie… » więcej 2020-11-30, godz. 12:48 "Muzyka oczami fizyka" [POSŁUCHAJ] "Muzyka Rozpadów Promieniotwórczych" oraz "Muzyka Planet" to części projektu dwóch młodych twórców ze Szczecina "Muzyka oczami fizyka". Obaj spotkali się… » więcej 2020-11-30, godz. 12:56 Rafał Zambrzycki-Payne i BNO [POSŁUCHAJ] Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Rafał Zambrzycki-Payne wystąpił wczoraj w ostatnim w tym roku kalendarzowym, koncercie… » więcej 2020-11-21, godz. 19:18 Film Grzegorza Paprzyckiego w kolejce do Oscara [ROZMOWA] Film Grzegorza Paprzyckiego "Mój kraj taki piękny" trafił na długą listę propozycji oscarowych. Dokument będzie brany pod uwagę przez członków Akademii… » więcej 2020-11-22, godz. 15:21 Tymoteusz Bies | „Rodzice zrobili użytek z domowego mebla – to było pianino...” [SPOTKANIE, GALERIA] Tymoteusz Bies, wybitnie utalentowany 25-letni pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa… » więcej
12345