Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Występowali w Brazylii, Chorwacji, Izraelu, Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Grali nawet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Catz 'n Dogz działający od 18 lat przedstawili 20 listopada 2021 roku w holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie swój premierowy live set. Koncert odbył się w cyklu filharmonicznego laboratorium muzyki elektronicznej SOUNDLAB.

Catz 'n Dogz, to dwóch DJ’ów i producentów muzyki elektronicznej: Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek) ze Szczecina. Na początku kariery grywali w szczecińskim radiu ABC, a po pracy organizowali małe imprezy skupione na nowoczesnej muzyce klubowej. Występowali po pseudonimem 3 Channels i wydawali pierwsze utwory.

Prawdziwy przełom przyniósł im remiks utworu „Who's Afraid of Detroit'” Claude'a Von Stroke'a, popularnego producenta techno, właściciela dwóch wytwórni płytowych – Dirtybird i Mothership. Von Stroke był zauroczony przeróbką swojego utworu i zaproponował polskim DJ’om współpracę.

Dziś koncertują na najważniejszych scenach klubowych świata, ostatnio między innymi w Madrycie, w którym tworzyli kolejny album po polsku. W Filharmonii w Szczecinie przedstawili najnowszy projekt z Rosalie – polsko-niemiecką piosenkarką i kompozytorką reprezentującą nurt współczesnego R&B. Jej zeszłoroczna płyta pt. „IDeal” zawojowała polski rynek muzyczny. Wystąpił także Baasch (Bartek Szmidt) – producent, kompozytor i wokalista pochodzący z Warszawy, tworzący w stylu muzyki alternatywnej, głównie w nurtach indie popu i synth popu oraz Dawid Głogowski – trębacz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Z DJ'ami Grzegorzem Demiańczukiem (Greg) i Wojciechem Tarańczukiem (Vojtek) rozmawia Dorota Zamolska.
Posłuchaj
 

Zobacz także

2022-01-23, godz. 14:59 Nieziemska wystawa "Cosmos Discovery Space Exhibition" [POSŁUCHAJ] Wystawa "Cosmos Discovery Space Exhibition" prowadzi nas przez historię prób podboju kosmosu. Powstała we współpracy z amerykańską NASA oraz centrum edukacyjnym… » więcej 2022-01-22, godz. 21:22 O polskiej literaturze w Czechach [ROZMOWA] Jaka jest kondycja polskiej literatury w Czechach? Którzy nasi autorzy są najbardziej popularni? Czy nasi południowi sąsiedzi sięgają chętnie po książki… » więcej 2022-01-23, godz. 14:12 Joanna Tylkowska-Drożdż z włoskim belcanto w Operze na Zamku [ROZMOWA, GALERIA] Pieśni belcanto na głos i fortepian XVIII-wiecznego twórcy Vincenzo Belliniego zabrzmiały w ubiegłym tygodniu w Operze na Zamku podczas recitalu solistki… » więcej 2022-01-23, godz. 15:55 "10 sekretów Marylin Monroe", czyli Sonia Bohosiewicz w Szczecinie [POSŁUCHAJ] Dom Kultury w Przecławiu zaskakuje w czasie pandemii swoją aktywnością. Organizatorzy zapraszają na koncerty i spektakle artystów z całej Polski. Tym razem… » więcej 2022-01-23, godz. 14:38 Nakręcą w Szczecinie finałową scenę do amerykańskiego thrillera [ROZMOWA] Już na początku lutego 2022 roku scena do amerykańskiego thrillera nagrywana będzie na ulicach Szczecina! Twórcy zdradzają, że fabuła filmu ma charakter… » więcej 2022-01-23, godz. 15:29 Murowanka, czyli Muzeum z Klasą [POSŁUCHAJ] Murowanka, czyli zabytkowy budynek pierwszej szkoły w warszawskim Wawrze, stanie się Muzeum z Klasą, w którym nie tylko będzie można oglądać eksponaty… » więcej 2022-01-23, godz. 14:24 Barbara Krafftówna: "Byłabym chirurgiem miękkim lub detektywem" [WSPOMNIENIE] Nie żyje aktorka Barbara Krafftówna, niezapomniana Honorata z „Czterech pancernych…” czy Felicja z „Jak być kochaną”. Aktorka, artystka kabaretowa… » więcej 2022-01-23, godz. 14:05 Koncert Prezydencki z Natalią Kukulską | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] Etiudy, mazurki, nokturny, preludia, walce oraz Polonez As-dur z opusu 53 Fryderyka Chopina zabrzmiały w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza… » więcej 2022-01-23, godz. 14:47 "Przedwojenne restauracje Podjuch i Widoku" [ROZMOWA] Gdzie spędzali czas, w niedzielę o tej porze, mieszkańcy przedwojennego Stettina? Jednym z ulubionych miejsc były Podjuchy. Dziś trudno w to uwierzyć, ale… » więcej 2022-01-17, godz. 20:09 "Mam siłę" - kolejna odsłona projektu "ona/jej - akademia siostrzeństwa" [POSŁUCHAJ] Czym jest "Siostrzane mapowanie miasta"? Z jakimi przeciwnościami mierzą się kobiety? Jakie strategie obierają, aby dążyć do równości? Jak wygląda walka… » więcej
12345