Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. pixabay.com / KelvinStuttard (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / KelvinStuttard (CC0 domena publiczna)
Fot. twitter.com/premierleague
Fot. twitter.com/premierleague
Rozgrywki ligowe piłki nożnej w Anglii i we Włoszech mają być wznowione w czerwcu.
Rozgrywki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej mają zostać wznowione 17 czerwca, pod warunkiem zachowania wszystkich wymogów bezpieczeństwa. O decyzji poinformowały władze Premier League po tym, jak zgodę na powrót do rywalizacji wyrazili przedstawiciele wszystkich dwudziestu klubów najwyższego szczebla. Wszystko wciąż jednak zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju i zielonego światła ze strony rządu.

Rozgrywki Premier League zostały zawieszone 13 marca z powodu pandemii koronawirusa. Do zakończenia sezonu pozostało dziewięć kolejek. W tabeli prowadzi Liverpool (82 pkt) przed Manchesterem City (57 pkt) i Leicester City (53 pkt).

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora poinformował w czwartek, że tamtejsza ekstraklasa piłkarska wznowi swoje rozgrywki 20 czerwca. O decyzji, na którą czekały miliony włoskich kibiców, zaraz po zakończeniu rozmów powiadomił media minister Vincezno Spadafora.

Do zakończenia rozgrywek pozostało 12 kolejek ligowych i cztery mecze zaległe. Mecze ligowe rozpoczną się 20 czerwca, ale w poprzedzającym tygodniu rozegrane zostaną mecze półfinałowe Pucharu Włoch i finał 17 czerwca. Jako, że mecze rozgrywane będą przy pustych trybunach, minister Spadafora zwrócił się do transmitujących je nadawców, by pokazali choć część spotkań w paśmie niekodowanym.

Z powodu pandemii koronawirusa zmagania ligowe w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zawieszono 9 marca.

W tabeli Serie A po 26 kolejkach prowadzi Juventus (63 pkt), który ma punkt przewagi nad 2. Lazio. Trzeci jest Inter (54 pkt), który rozegrał do tej pory o jedno spotkanie mniej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty