Piłkarze Pogoni Szczecin wracają na tarczy z Poznania. Duma Pomorza wysoko przegrywa z Lechem 0:4.
Bezbarwna drużyna granatowo-bordowych nie zdołała zatrzymać poznańskiej lokomotywy. Wynik w 21. minucie spotkania otworzył 21-letni Jakub Moder. Było to trzecie trafienie tego młodego pomocnika dla pierwszego zespołu z Poznania. Kolejne trafienia dołożyli Christian Gytkjaer (31. minuta), Dani Ramirez (57. minuta) oraz 18-letni Jakub Kamiński (62. minuta).

W przerwie niewidocznego Michalisa Maniasa zmienił Hubert Turski. 17-latek dzielnie walczył w ataku i stanął nawet przed szansą zdobycia bramki. Na boisku pojawił się również bohater poprzedniego ligowego meczu z Cracovią - Kamil Drygas. Doświadczony pomocnik zmienił na placu gry Santeriego Hostikke.

Defensywa Dumy Pomorza nie była w stanie przeciwstawić się ofensywie Lecha złożonej z Ramireza, Kamińskiego, Jóźwiaka czy Gytkjaera. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski potrafili kilkoma podaniami otworzyć sobie drogę do bramki bronionej przez bezradnego Dante Stipice.

Przed Pogonią Szczecin ostatnie spotkanie rundy zasadniczej PKO Bank Polski Ekstraklasy. 14 czerwca, w Szczecinie, Portowcy zagrają z Lechią Gdańsk.