Napoli wywalczyło piłkarski Puchar Włoch. W finale rozegranym na pustym Stadionie Olimpijskim w Rzymie, ekipa z Neapolu wbrew prognozom pokonała Juventus w rzutach karnych 4:2. W regulaminowym czasie nie było bramek, nie rozgrywano dogrywki.
Decydującego o zwycięstwie karnego strzelił Arkadiusz Milik, ale bohaterem
meczu był 23-letni rezerwowy bramkarz Napoli Alex Meret. Grał tylko dlatego, że Ospina musiał pauzować z powodu kartek. Kilka razy uratował swój zespół od utraty bramki, a przede wszystkim genialnie obronił pierwszego karnego Dybaly. W zgodnej opinii fachowców, w tym trenera włoskiej reprezentacji Roberta Manciniego, Napoli zasłużyło na zwycięstwo. Wyjmując pierwszy kwadrans neapolitańczycy byli lepsi. Stworzyli 5 bardzo groźnych sytuacji bramkowych, ustrzelili dwa słupki.

Napoli nie miało w tym meczu słabych punktów. Piotr Zieliński grał od początku. Arkadiusz Milik od 65 minuty. W Juventusie najwyżej został oceniony Buffon. Katastrofalny mecz rozegrał Ronaldo.

Piłkarze Napoli po raz 6. w historii wywalczyli Coppa Italia, a po raz pierwszy od 2014 r. Najwięcej razy trofeum zdobywała ekipa Juventusu - 13.