Szczeciński klub w nagrodę otrzymał od ZZPN 40 tysięcy złotych. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarze trzecioligowego Świtu Szczecin zdobyli Puchar Polski Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
W finałowym meczu rozegranym w Koszalinie, ekipa trenera Andrzeja Tychowskiego wygrała z tamtejszym Bałtykiem 3:0, prowadząc do przerwy 1:0.

Wynik sobotniego spotkania dla drużyny ze Skolwina w 24. minucie otworzył z rzutu karnego Adam Nagórski. W 86. minucie drugą jedenastkę wykorzystał Przemysław Brzeziański, natomiast rezultat ustalił w doliczonym czasie gry drugiej połowy Krzysztof Filipowicz.

Szczeciński klub w nagrodę otrzymał od ZZPN 40 tysięcy złotych, natomiast pokonany w finale Bałtyk Koszalin dostał 20 tysięcy złotych. Świt dzięki temu zwycięstwu uzyskał również prawo gry w rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu centralnym i wystąpi na początku sierpnia w rundzie wstępnej, w której są zespoły z 2. ligi.