Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Szczecinianie na zakończenie 7. kolejki Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Szczecinianie na zakończenie 7. kolejki Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarze Pogoni po miesięcznej przerwie powracają w poniedziałek do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie na zakończenie 7. kolejki Ekstraklasy zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.
Portowcy po raz ostatni o ligowe punkty w Ekstraklasie walczyli 19 września, kiedy wygrali u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:0. Zawodnicy Dumy Pomorza zaległości - spowodowane pandemią koronawirusa i domową kwarantanną - odrabiają na zgrupowaniu w Gniewinie, gdzie przygotowują się do starcia z gdańskim zespołem.

W ekipie trenera Kosty Runjaića wieczorem może zadebiutować nowy napastnik, Słoweniec Luka Zahović.

Obrońca Pogoni, Mariusz Malec przyznaje, że Lechia jest niewygodnym rywalem i szczecinian czeka trudne zadanie, aby zdobyć komplet punktów.

- Lechia to nieprzyjemny rywal; może raz przegrać, a raz wygrać wysoko. Są nieprzewidywalni. Czeka nas ciężki mecz. Oni są "w gazie" nie mieli przerw, grali przez cały czas, a my przez prawie miesiąc nie zagraliśmy meczu ligowego. Zobaczymy jak będzie. Ale jesteśmy pozytywnie nastawieni, bo znamy swoją wartość, wiemy, jaką mamy jakość, będziemy chcieli to pokazać - zapewnił Malec.

Poniedziałkowe spotkanie piłkarzy Lechii z Pogonią Szczecin rozpocznie się o godzinie 20.30 w Gdańsku.
- Jesteśmy pozytywnie nastawieni, bo znamy swoją wartość, wiemy, jaką mamy jakość, będziemy chcieli to pokazać - zapewnił Malec.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty