Koszykarze Kinga doznali nieoczekiwanej porażki w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie przegrali na wyjeździe z HydroTruckiem Radom 73:83 w Energa Basket Lidze.
Po 30 minutach gry zespół trenera Łukasza Bieli prowadził 63:51 i nic nie wskazywało na fatalne zakończenie. Niestety, w ostatniej kwarcie Wilki Morskie straciły skuteczność i przegrały tę odsłonę aż 10:32.

Dla zespołu z Radomia to dopiero czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a dla szczecinian szósta porażka.

20 punktów dla Kinga w czwartkowym spotkaniu zdobył Amerykanin Michael Fakuade, ale nie wystarczyło.

W Wilkach Morskich w tym sezonie po raz pierwszy wystąpił rozgrywający Amerykanin Dustin Ware, który zdobył 10 punktów.

W Energa Basket Lidze nastąpi teraz przerwa ze względu na mecze reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Europy. W 16-osobowej kadrze Biało-czerwonych na mecze z Rumunią i Izraelem ostatecznie nie znalazł się rozgrywający szczecińskiej drużyny, Jakub Schenk, który wcześniej był w szerokim składzie reprezentacji Polski.

Koszykarze Kinga Szczecin do ligowej rywalizacji powrócą 6 grudnia, kiedy zmierzą się z Legią Warszawa.