Piłkarze Pogoni bez punktów na Górnym Śląsku w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:2 w 11. kolejce Ekstraklasy. To pierwsza porażka portowców od 22 sierpnia, kiedy to na inaugurację nowego sezonu ulegli pod Wawelem Cracovii Kraków - także 1:2.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Dumy Pomorza, bo w 16. minucie bramkę strzelił Maciej Żurawski. To pierwszy gol zdobyty przez 19-latka w Ekstraklasie.

Nieszczęście Pogoni rozpoczęło się w 31. minucie, gdy czerwoną kartkę otrzymał obrońca szczecińskiej drużyny, Hubert Matynia, który odbił piłkę ręką zmierzającą do bramki.

Za to zagranie sędzia podyktował także rzut karny dla Górnika, który pewnie wykorzystał Hiszpan Jesus Jimenez.

Do przerwy był remis 1:1.

W drugiej połowie zespół trenera Marcina Brosza wykorzystał przewagę jednego zawodnika i w 60. minucie w kontrowersyjnych okolicznościach Bartosz Nowak zdobył drugiego gola dla Górnika.

W 76. minucie do remisu doprowadził Alexander Gorgon, ale sędzia Damian Sylwestrzak nie uznał tej bramki z powodu pozycji spalonej Michała Kucharczyka biorącego udział w tej akcji.

Ostatecznie Granatowo-bordowi, mimo ambitnej gry przegrali z Górnikiem 1:2 i "nie odczarowali" stadionu w Zabrzu, na którym w Ekstraklasie 14 lat temu odnieśli jedyne zwycięstwo w 46 dotychczas rozegranych spotkaniach.

W kolejnym meczu Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin - w środę na wyjeździe - zmierzą się z Wisłą Płock, którą wyeliminowali przed tygodniem w drugiej rundzie Pucharu Polski.

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 (1:1)