Juventus pokonał w środę Dynamo Kijów 3:0 (1:0) w meczu 5. kolejki grupy G piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Wynik otworzył w 21. minucie Federico Chiesa. Po przerwie trafili jeszcze Cristiano Ronaldo (57') i Álvaro Morata (66'). Całe spotkanie w zespole gości rozegrał Tomasz Kędziora, a w w bramce gospodarzy stanął Wojciech Szczęsny. Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów mecz tych elitarnych rozgrywek poprowadziła kobieta - Francuzka Stephanie Frappart.

W innym meczu tej grupy Ferencvaros przegrał z Barceloną 0:3 (0:3). Bramki zdobywali: Francuzi Antoine Griezmann (14') i Ousmane Dembele (28' - karny) oraz Duńczyk Martin Braithwaite (20'). W tabeli prowadzi Barcelona (15 pkt) przed Juventusem (12 pkt). Obie drużyny są już pewne awansu do fazy pucharowej. Po jednym punkcie zgromadziły do tej pory 3. Dynamo i 4. Ferencvaros.

Ciekawie było też w grupie H, gdzie Manchester United uległ Paris Saint-Germain 1:3 (1:1). Dwa gole dla zwycięzców strzelił Brazylijczyk Neymar (6', 90+1'), a jedno trafienie dołożył jego rodak Marquinhos (69'). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 32. minucie Anglik Marcus Rashford. "Czerwone Diabły" musiały sobie radzić od 70. minuty w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Brazylijczyk Fred.

We wcześniej zakończonym spotkaniu tej grupy Istanbul Başakşehir przegrał z RB Lipsk 3:4 (1:2). Po 9 punktów w dorobku mają 1. United, 2. PSG i 3. RB Lipsk. Między tymi trzema drużynami rozegra się sprawa awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatni w tabeli Başakşehir jak dotąd zdobył jedynie 3 punkty.