Robert Lewandowski. Fot. twitter.com/FCBayernEN
W Niemczech 13. kolejka piłkarskiej Bundesligi, mecz na szczycie i dwa gole Roberta Lewandowskiego, a jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 2:1 (1:1).
Gospodarze objęli prowadzenie w 14. minucie po efektownym woleju Patrika Schicka. Bayern wyrównał w 43. minucie po trafieniu głową Lewandowskiego. Bawarczycy zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej akcji spotkania (90+3. min) i znów bohaterem był Lewandowski, po którego strzale piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki. To 16. i 17. ligowy gol kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie.

W innych ciekawych meczach, RB Lipsk zremisował z FC Koeln 0:0, FC Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w bramce przegrał z Eintrachtem Frankfurt 0:2 (0:0), a Borussia Moenchengladbach uległa Hoffenheim 1:2 (1:0). Borussia, która jest jedną z rewelacji Ligi Mistrzów, tym samym czeka już na jakiekolwiek zwycięstwo od prawie miesiąca.

Liderem jest Bayern (30 pkt) - dwa punkty przed Bayerem i Lipskiem.