autopromocja

Krzysztof Piątek. Fot. twitter.com/HerthaBSC_EN
W Niemczech trwa 14. kolejka piłkarskiej Bundesligi i gol Krzysztofa Piątka - jego Hertha Berlin wygrała u siebie z Schalke Gelsenkirchen 3:0 (1:0).
Piątek wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 78. minucie, a dwie minuty później ustalił wynik meczu. To czwarte ligowe trafienie polskiego napastnika w tym sezonie.

Niespodzianka we Frankfurcie - Eintracht pokonał wicelidera tabeli Bayer Leverkusen 2:1 (1:1). W innych sobotnich spotkaniach, VFB Stuttgart uległ RB Lipsk 0:1 (0:0), Arminia Bielefeld przegrała z Borussią Moenchengladbach 0:1 (0:0), FC Koeln przegrało 0:1 (0:0) z Augsburgiem z Rafałem Gikiewiczem, Werder Brema uległ Unionowi Berlin 0:2 (0:2), a Hoffenheim uległo Freiburgowi 1:3 (0:3).

RB Lipsk jest nowym liderem (31 pkt) - ma punkt przewagi nad Bayernem Monachium i trzy nad Bayerem.

W zaplanowanych na niedzielę spotkaniach Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zagra z VfL Wolfsburg, a Bayern Monachium z najlepszym zawodnikiem świata w roku 2020 Robertem Lewandowskim zmierzy się z 1. FSV Mainz 05.