autopromocja

Juventus wygrał u siebie ze Spezią 3:0 (0:0) w meczu 25. kolejki piłkarskiej Serie A.
W 62. minucie wynik otworzył Álvaro Morata, dziewięć minut później podwyższył Federico Chiesa, a zwycięstwo gospodarzy w końcówce (89') ustalił Cristiano Ronaldo. W doliczonym czasie gry rzut karny obronił bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.

Nie doszło do skutku inne zaplanowane na wtorek spotkanie pomiędzy Lazio Rzym a Torino. Drużyna z Turynu nie przyjechała do stolicy Włoch z powodu kilku zakażeń koronawirusem. Dopiero o północy we wtorek całej drużynie kończyła się kwarantanna, ale władze ligowe nie zdecydowały się na zmianę terminu rozegrania tego meczu. Piłkarze gospodarzy mimo to oczekiwali na przyjazd swoich rywali, a po 45 minutach oczekiwania od planowanego rozpoczęcia tego spotkania arbiter główny zgodnie z regulaminem ogłosił wygraną Lazio walkowerem. Torino będzie mogło odwołać się od tej decyzji.

W tabeli prowadzi Inter Mediolan (53 pkt). Drugi jest AC Milan (52 pkt), a trzeci Juventus (49 pkt).