Robert Lewandowski zdobył trzy bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 4:2 (2:2) meczu 24. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Borussią Dortmund.
Kapitan reprezentacji Polski wpisywał się na listę strzelców w 26., 44. (z rzutu karnego) i 90. minucie. 32-letni napastnik, który rozegrał całe spotkanie, ma już na swoim koncie 31 ligowych goli. Jedno trafienie dla "Gwiazdy Południa" dołożył Leon Goretzka (88'), natomiast obie bramki dla gości zdobył Norweg Erling Braut Haaland (2', 9'). Spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych BVB obejrzał obrońca Łukasz Piszczek.

Również w sobotę gola strzelił Krzysztof Piątek, którego Hertha BSC pokonała Augsburg 2:1 (0:1). Goście objęli prowadzenie w 2. minucie po golu Słowaka László Bénesa. Wyrównał w 62. minucie Piątek, dla którego to 6. ligowe trafienie w tym sezonie. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił w 89. minucie z rzutu karnego Belg Dodi Lukebakio. Piątek rozegrał całe spotkanie, podobnie jak bramkarz gości Rafał Gikiewicz. Na ławce rezerwowych Augsburga usiadł natomiast Robert Gumny.

W pozostałych spotkaniach Borussia Monchengladbach uległa Bayerowi 04 Leverkusen 0:1 (0:0), Eintracht Frankfurt zremisował z VfB Stuttgart (Marcin Kamiński poza kadrą meczową) 1:1 (0:0), Freiburg przegrał z RB Lipsk 0:3 (0:1), a Hoffenheim pokonało Wolfsburg (Bartosz Białek od 84. minuty) 2:1 (2:1).

W tabeli prowadzi Bayern (55 pkt) z przewagą dwóch punktów nad RB oraz dziesięciu nad Wolfsburgiem.