Kamil Stoch zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dla Stocha to szóste w karierze końcowe podium (dwa razy zwyciężał, raz był drugi, po raz trzeci jest trzeci).
W ostatnim konkursie sezonu, w słoweńskiej Planicy był 20. i to wystarczało, by obronić się przed jedynym zawodnikiem, który mógł go wyprzedzić, czyli Norwegiem Robertem Johanssonem.

Ostatnie w sezonie zawody wygrał Niemiec Karl Geiger przed Japończykiem Ryoyu Kobayashim i swoim rodakiem Markusem Eisenbichlerem. Oprócz 20. Stocha, punkty zdobyli też jego koledzy z kadry - 13. miejsce zajął Piotr Żyła, 15. Andrzej Stękała, 18. Dawid Kubacki, 26. Jakub Wolny, a 29. Klemens Murańka.

Kryształową Kulę - pierwszą w karierze zdobył inny Norweg, Halvor Egner Granerud.

Drugie miejsce zajął Niemiec Markus Eisenbichler. Oprócz trzeciego Stocha, wysoko znaleźli się tez inni Polacy - siódmy Piotr Żyła, ósmy Dawid Kubacki i szesnasty Andrzej Stękała.

Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie zdobył Geiger. Żyła zajął 10. miejsce. Kończący sezon mini-turniej Planica Seven również wygrał Geiger, Żyła jedenasty.

W Pucharze Narodów triumfowali Norwegowie. Polacy na 2. miejscu. W niedzielę odbyły się w sumie dwa konkursy - wspomnianą już rywalizację indywidualną poprzedziły zawody drużynowe, w które wygrali Niemcy, a Biało-czerwoni zajęli 6. miejsce.