Hubert Hurkacz. Fot. facebook.com/huberthurkacz.official/
Kapitalny występ Huberta Hurkacza na prestiżowym turnieju Miami Open: nasz tenisista awansował do ćwierćfinału tych zawodów odprawiając kolejnego Kanadyjczyka i kolejnego faworyta. Tym razem Hurkacz ograł Milosa Raonicia w trzech setach: 4:6, 6:3, 7:6.
Amerykański klimat, a szczególnie ten na Florydzie służy Hubertowi Hurkaczowi. W styczniu Polak wygrał tutaj turniej mniejszej rangi, teraz pokonując w Miami kolejnego faworyta drugi raz w karierze zameldował się w ćwierćfinale turnieju rangi ATP 1000.

Wygraną z Kanadyjczykiem zapewniła naszemu tenisiście konsekwencja w grze. Po stracie gema przy własnym serwisie w pierwszym secie, już potem - do końca spotkania - nie dał się przełamać. W decydującym tie-breaku Hurkacz prowadził już 6:1, by ostatecznie wygrać do 4.

- Bardzo jestem zadowolony po meczu z Milosem. Jest to bardzo ciężki przeciwnik, niesamowicie serwuje, wywiera presję na przeciwniku. Udało się jednak walczyć do końca i ostatecznie wygrać - powiedział.

W środę na Florydzie w rywalizacji deblowej zobaczymy Igę Świątek, która w parze z Amerykanką Mattek-Sands zagra przeciwko parze ukraińsko-litewskiej Kichenok-Ostapenko.