autopromocja

Dwaj zachodniopomorscy biegacze Marcin Chabowski z Pomeranii Szczecinek i Adam Nowicki z MKL-u Szczecin wypełnili w maratonie normę PZLA na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Chabowski z czasem 2 godziny 10 minut i 17 sekund był 10. w biegu maratońskim w holenderskim Enschede. 11. miejsce w Holandii zajął Nowicki z wynikiem 2.10.21. Zawodnik MKL-u Szczecin o ponad 3 minuty poprawił rekord życiowy.

W zakończonych w Dębnie Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w maratonie zwyciężyli Aleksandra Lisowska z AZS-u Olsztyn oraz Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław. Oboje uzyskali minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W rywalizacji mężczyzn drugi był Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg, a brązowy medal zdobył Krystian Zalewski z Barnima Goleniów. Debiutujący w biegu maratońskim Zalewski wypełnił normę PZLA na igrzyska olimpijskie, ale w Tokio nie wystąpi. Polskę w maratonie podczas olimpijskiej rywalizacji może reprezentować trzech zawodników, a lepsze czasy od biegacza Barnima Goleniów mają Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski i Kamil Karbowiak.