Filip Zaborowski. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Cztery medale - złoty, dwa srebrne i brązowy zdobyli zawodnicy MKP Szczecin w Mistrzostwach Polski w pływaniu zakończonych w Lublinie.
W ostatnim dniu rywalizacji na najniższym stopniu podium stanął Filip Zaborowski, który był trzeci w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. Oprócz brązu Zaborowski zdobył także w piątek srebro na 400 metrów kraulem.

Najlepszym pływakiem MKP Szczecin w Mistrzostwach Polski w Lublinie był Karol Ostrowski. Szczecinianin studiujący i trenujący obecnie w Stanach Zjednoczonych zdobył złoty i srebrny medal w wyścigach na 100 oraz 50 metrów stylem dowolnym.

Na "setkę" kraulem oprócz mistrzowskiego tytułu Ostrowski uzyskał także minimum kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Tokio uprawniające do startu w sztafecie.