Piłkarze Atletico Madryt sięgnęli po 11. w historii mistrzostwo Hiszpanii.
W meczu 38. kolejki tamtejszej ekstraklasy podopieczni trenera Diego Simeone wygrali na wyjeździe z Realem Valladolid 2:1 (0:1). Gospodarze prowadzili do przerwy po golu Oscara Plano (18'). W 57. minucie wyrównał Argentyńczyk Angel Correa, a dziesięć minut później zwycięską bramkę zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Trzy punkty zapisał na swoim koncie w sobotę również najpoważniejszy rywal "Colchoneros" w walce o tytuł mistrzowski - Real Madryt. "Królewscy" zwyciężyli Villarreal 2:1 (0:1) i uplasowali się w końcowej tabeli na 2. pozycji. Na najniższym stopniu podium rozgrywki zakończy Barcelona. "Duma Katalonii", w której składzie zabrakło Argentyńczyka Lionela Messiego, pokonała na wyjeździe Eibar 1:0 (0:0).

W pozostałych sobotnich spotkaniach: Celta Vigo przegrała z Realem Betis 2:3 (1:0), Elche zwyciężyło Athletic Bilbao 2:0 (1:0), Huesca zremisowała bezbramkowo z Valencią, a Osasuna Pampeluna uległa Realowi Sociedad San Sebastian 0:1 (0:0).

Zakończenie kolejki w niedzielę. W tabeli Atletico (86 pkt) wyprzedziło o dwa punkty Real Madryt oraz o siedem Barcelonę. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się: 18. Huesca (34 pkt), 19. Real Valladolid (31 pkt) oraz 20. Eibar (30 pkt).