Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Christian Eriksen. Fot. twitter.com/EURO2020
Dania przegrała z Finlandią 0:1 (0:0) w rozgrywanym w Kopenhadze meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkanie zostało przerwane w 43. minucie z powodu zasłabnięcia reprezentanta gospodarzy - Christiana Eriksena.
Duńczyk został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny - poinformowała Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Duńska telewizja DR1 podała, że Eriksen miał atak serca, ale żyje i jest przytomny.

Eriksen został reanimowany po tym jak upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem. 29-letni zawodnik po kilku minutach reanimacji został zniesiony z boiska na noszach.

Jedynego gola meczu strzelił w 60 minucie Joel Pohjanpalo. W 74 minucie rzutu karnego dla Danii nie wykorzystał Pierre-Emile Hojbjerg.