Medale wręczone, puchary rozdane. W Szczecinie zakończył się Międzynarodowy Turniej Karate UKF Polish Open 2021.
W hali przy Twardowskiego wystąpiło prawie 150 zawodników z Ukrainy, Rumunii, Niemiec, Włoch i Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci klubu Bushikan Szczecin. Złote medale zdobyli między innymi Natalia Leśniak w kumite seniorek, Brunon Giers w kata i kumite dzieci oraz Małgorzata Czuba w kata kadetek, dla której to pierwsze zwycięstwo w Polish Open.

- Pierwszy raz zdobyłam złoty medal na tym turnieju, chociaż startuję już od 2017 roku. Bardzo się cieszę. Trzeba pokazać sędziom, że faktycznie rozumiemy to kata i jak interpretować te techniki, że czujemy, że z kimś walczymy. Skromnie mówiąc liczyłam na to złoto i w końcu się udało - mówi Czuba.

Warto dodać, że zwycięzcy rywalizacji wśród seniorów otrzymali także nagrody finansowe wynoszące 200 euro. Polish Open w Szczecinie to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów karate na świecie, zaliczany do elitarnego grona Wielkiego Szlema Karate UKF.
Złoty medal zdobyła m.in. Małgorzata Czuba w kata kadetek, dla której to pierwsze zwycięstwo w Polish Open.