Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trzech polskich tenisistów wystąpi w turnieju Pekao Szczecin Open. Do Kamila Majchrzaka mającego miejsce z rankingu ATP, dołączą Daniel Michalski i Paweł Ciaś.
Jak mówi dyrektor szczecińskiego challengera Krzysztof Bobala, obaj nasi niżej notowani tenisiści otrzymali "dzikie karty" uprawniające do gry w turnieju głównym.

- Przyznajemy zawsze dwie dzikie karty i to jest obiecane Polakom. Jedna za mistrzostwo Polski, którym został Kamil Majchrzak, Kacper nie gra, bo był w finale, więc Daniel Michalski dostał ją jako półfinalista z lepszym rankingiem podczas Lotos PZT Polish Tour. Natomiast drugą przyznawaliśmy dla Polaka, który będzie miał najlepsze wyniki podczas całego cyklu Lotos PZT Polish Tour, czyli tych 13. międzynarodowych turniejów rozgrywanych na terenie naszego kraju. I tutaj drugą dziką kartę do turnieju głównego otrzyma Paweł Ciaś - mówi Bobala.

Liczba biało-czerwonych tenisistów może być większa, jeżeli uda się naszym zawodnikom przebrnąć eliminacje do turnieju. Kwalifikacje rozpoczną się w niedzielę, natomiast w poniedziałek rozegrane zostaną już pierwsze mecze turnieju głównego na kortach przy alei Wojska Polskiego.

Zwycięzcę 28. edycji tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open poznamy 19 września.
Jak mówi dyrektor szczecińskiego challengera Krzysztof Bobala, obaj nasi niżej notowani tenisiści otrzymali dzikie karty uprawniające do gry w turnieju głównym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty