autopromocja

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła dochodzenie w sprawie incydentów na trybunach podczas dwóch meczów eliminacji mistrzostw świata: Albanii z Polską w Tiranie oraz Anglii z Węgrami w Londynie. Jak napisano w oświadczeniu, FIFA analizuje aktualnie raporty, aby zdecydować o odpowiednich dalszych działaniach.
Spotkanie w Tiranie zostało przerwane na około 20 minut, gdyż kibice gospodarzy obrzucali różnymi przedmiotami cieszących się z gola "Biało-Czerwonych". Mecz dokończono, a Polska wygrała 1:0 po bramce Karola Świderskiego.

W Londynie doszło natomiast do starć pomiędzy fanami z Węgier a miejscową policją. Według relacji władz lokalnych, funkcjonariusze wkroczyli na sektor kibiców gości po tym, jak znieważono jednego ze stewardów na tle rasowym. Fani zaatakowali interweniujących policjantów, którzy musieli się wycofać. Wkrótce przywrócono jednak porządek.

W tabeli grupy I prowadzi Anglia (20 pkt) z przewagą trzech punktów nad Polską oraz pięciu nad Albanią. Do turnieju finałowego awansuje zespół z pierwszego miejsca, a ten z drugiego zagra w barażach.