Klaudia Tarasiewicz zdobyła srebrny medal w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. źródło: https://www.facebook.com/SMS.Szczecin
Zawodnicy MKP Szczecin udanie rozpoczęli Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu na krótkim basenie w Bydgoszczy.
Klaudia Tarasiewicz zdobyła srebrny medal w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. 17-letnia szczecinianka na tym dystansie przegrała tylko z Aleksandrą Knop z UKS-u Łódź.

Blisko podium w wyścigu na 50 metrów kraulem była Natalia Fryckowska, ale ostatecznie pływaczka MKP zajęła 5. miejsce. W rywalizacji mężczyzn 6. miejsca zajęli Kacper Korona w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz Hubert Piętka na 1500 metrów kraulem.

Brązowy medal w rywalizacji młodzieżowców zdobyła męska sztafeta MKP Szczecin 4x50 metrów stylem zmiennym.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu na krótkim basenie seniorów, młodzieżowców i juniorów potrwają w Bydgoszczy do niedzieli.