Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

W rywalizacji seniorów Filip Zaborowski zdobył w niedzielę złoty medal w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mocnym akcentem pływacy MKP Szczecin zakończyli występy w Zimowych Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w pływaniu na krótkim basenie w Bydgoszczy.
W rywalizacji seniorów Filip Zaborowski zdobył w niedzielę złoty medal w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. 27-letni Zaborowski nie ukrywał zadowolenia, że w finale pokonał olimpijczyka z Tokio, Krzysztofa Chmielewskiego.

- Wiem, ze Krzysiek jest w bardzo dobrej formie, ma świetny sezon, był w finale Igrzysk Olimpijskich, co jest olbrzymim wyczynem. Wiedziałem, że będzie szybki, ale wydaje mi się, że mój wiek i to, że naprawdę wiele razy stawałem na słupku na tym dystansie trochę zaważył o tym zwycięstwie. Trochę strategicznie to rozegrałem i na końcówce go wyprzedziłem - cieszył się Zaborowski.

Dla Filipa Zaborowskiego to drugi złoty medal w Bydgoszczy. Wcześniej szczecinianin wygrał wyścig na 400 metrów kraulem.

Srebrny medal wywalczyła Klaudia Tarasiewicz w wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym. Na najdłuższym kraulowym dystansie zawodniczka MKP Szczecin przegrała tylko z Aleksandrą Knop z UKS Łódź. Dla Klaudii Tarasiewicz to czwarty medal zdobyty w rywalizacji seniorek.

Wcześniej zdobyła srebro na 800 metrów stylem dowolnym oraz brązowe krążki w wyścigu na 400 metrów kraulem i wraz z koleżankami z klubu w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym.

W sumie przedstawiciele MKP Szczecin w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu na krótkim basenie w Bydgoszczy zdobyli 7 medali w tym dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe.