Sepp Bradl-Skistadion to kompleks skoczni narciarskich w austriackiej miejscowości Bischofshofen. Fot. www.skiclub-bischofshofen.at
Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał w austriackim Bischofshofen trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni.
Zwycięzca (291,3 pkt.) wyprzedził dwóch Norwegów: drugiego Mariusa Lindvika (286,6 pkt.) i trzeciego Halvora Egnera Graneruda (282,4 pkt.).

Najlepszy z reprezentantów Polski - Piotr Żyła (250,1 pkt.) zajął 18. miejsce. Na 21. miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki (248,2 pkt.), a 30. był Jakub Wolny (224,7 pkt.). Do drugiej serii awansu nie uzyskał sklasyfikowany na 38. pozycji Paweł Wąsek (115,9 pkt.).

Ten konkurs miał odbyć się we wtorek w Innsbrucku, ale został przełożony z powodu zbyt silnego wiatru i ostatecznie odbył się w Bischofshofen.

Kobayashi umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Ostatni konkurs odbędzie się 6 stycznia w również w Bischofshofen.