Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Mat. twitter.com/PremierRP
Mat. twitter.com/PremierRP
Czterysta milionów złotych - tyle będzie kosztować organizacja Igrzysk Europejskich w Krakowie. Strona rządowa, władze województwa i prezydenta Krakowa podpisali umowę dotyczącą finansowania III Igrzysk Europejskich.
- Zgodnie z porozumieniem rząd sfinansuje połowę wydatków. Pozostałymi kosztami po równo podzielą się miasto i władze województwa małopolskiego. Impreza będzie wspólnym dziełem rządu i samorządu - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Minister sportu Kamil Bortniczuk zaznaczył, że Polska jest gotowa do organizacji wielkich światowych imprez sportowych. Dodał, że Małopolska, Kraków i polski sport odniosą dzięki inwestycjom wymierne korzyści.

Igrzyska Europejskie to nowa impreza sportowa, która skupia rozgrywki kwalifikujące do właściwych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostwa Europy wielu dyscyplin. Pierwsze odbyły się w Baku w 2015 roku. Drugie igrzyska odbyły się w Mińsku. Polska będzie trzecim w historii gospodarzem tej imprezy.

Igrzyska w Krakowie mają się odbyć w 2023 roku. W tym okresie Polska będzie gościć 50 reprezentacji krajów, w skład których wejdzie od 4 do 6 tysięcy sportowców europejskich.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty