Piłkarze Pogoni doznali niespodziewanej porażki i ograniczyli swoje szansę na tytuł mistrza Polski
Szczecinianie przegrali u siebie z Wisłą Płock 1:2 w piątkowym meczu 28. kolejki ekstraklasy. Do przerwy był remis 1:1, Portowcy po golu Kamila Grosickiego objęli prowadzenie, ale nafciarze po czterech minutach od straty bramki - po strzale Łukasza Sekulskiego - doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie, zwycięskiego gola dla Wisły zdobył Jorginho. Zdaniem Michała Kucharczyka, pomocnika Dumy Pomorza, o niekorzystnym wyniku zadecydowały proste błędy szczecińskiej drużyny.

Po piątkowej porażce, ekipa trenera Kosty Runjaića pozostała na pierwszym miejscu w tabeli, które może stracić po sobotnio-niedzielnych meczach Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa.

Kolejorz w sobotę gra z Legią Warszawa, natomiast Raków w niedzielę w Częstochowie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. W kolejnym meczu ekstraklasy, piłkarze Pogoni Szczecin za tydzień na wyjeździe spotkają się z Jagiellonią Białystok.

Składy:
Pogoń Szczecin: Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski (od 73 minuty Kacper Kostorz), 33. Mariusz Malec, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata – 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (od 60 minuty Jean Carlos Silva), 17. Mariusz Fornalczyk (od 60 minuty Maciej Żurawski), 27. Sebastian Kowalczyk (od 79 minuty Vahan Bichakhchyan), 11. Kamil Grosicki – 9. Piotr Parzyszek (od 60 minuty Michał Kucharczyk).

Wisła Płock: 1. Krzysztof Kamiński – 33. Damian Zbozień, 4. Adam Chrzanowski, 2. Damian Michalski, 77. Piotr Tomasik – 11. Jorginho, 89. Aleksander Pawlak, 23. Filip Lesniak, 14. Mateusz Szwoch – 15. Kristian Vallo, 20. Łukasz Sekulski.
Zdaniem Michała Kucharczyka, pomocnika Dumy Pomorza, o niekorzystnym wyniku zadecydowały proste błędy szczecińskiej drużyny.