autopromocja

Piotr Lisek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzy medale dwa złote i srebrny zdobyli zachodniopomorscy lekkoatleci w drugim dniu Mistrzostw Polski odbywających się w Suwałkach.
Złoty medal w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek. Zawodnik OSOT-u Szczecin wygrał konkurs wynikiem 5.65. O sukcesie Liska zadecydowała dogrywka w której pokonał Roberta Soberę z AZS-u AWF Wrocław.

Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Rozmys. Zawodnik Barnima Goleniów wygrał bieg na 1500 metrów i zdobył swój drugi w karierze tytuł mistrzowski na tym dystansie.

Srebrny medal zdobył Przemysław Słowikowski w biegu na 100 metrów. Sprintera MKL-u Szczecin na setkę wyprzedził jedynie Dominik Kopeć z Agrosu Zamość.

Bliska zdobycia brązowego medalu w skoku wzwyż była Maja Słodzińska z OSOT-u Szczecin, która zajęła 4 miejsce. Utalentowana 15-latka ustanowiła rekord życiowy wynikiem 1.76 i walkę o brązowy medal przegrała z mającą taki sam rezultat Pauliną Wal większą ilością zrzutek na mniejszych wysokościach.

Sofia Ennaoui była zawodniczka MKL-u Szczecin została mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów kobiet. 7 miejsce na tym dystansie zajęła Oliwia Sarnecka z MKL-u Szczecin.