autopromocja

10 medali w tym 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe zdobyli reprezentanci Startu Szczecin w jubileuszowych 50. Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski zakończonych w Szczecinie.
Gwiazdą zawodów na stadionie imienia Wiesława Maniaka była Joanna Oleksiuk. Zawodniczka szczecińskiego Startu zdobyła 3 złote krążki w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem oraz rzucie dyskiem.

Dwa tytuły mistrzowskie w biegach na 100 i 400 metrów zdobył Jakub Nicpoń. W swojej kategorii złoto w biegu na 100 metrów wywalczył również Artur Kamiński.

Drugie miejsca w paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski zajęli Damian Wróblewski w rzucie oszczepem oraz Przemysław Augustyniak w biegu na 5000 metrów.

Brązowe medale w rzucie dyskiem zdobyli natomiast Daniel Gawroński i Damian Wróblewski.