Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Sześć medali - trzy złote i trzy brązowe - zdobyli zawodnicy MKP Szczecin podczas Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbywały się na basenie Floating Arena. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Reprezentanci Startu Szczecin zdobyli 5 medali: 2 złote, srebrny i 2 brązowe w Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych.
Tytuły mistrzowskie na basenie w Drzonkowie wywalczyli Natalia Czarnuch i Wojciech Trybuszewski. Szczecinianie złote medale zdobyli w klasyfikacji generalnej, w której uwzględniono trzy najlepsze starty w zawodach w Drzonkowie.

Natalia Czarnuch sukces zapewniła sobie po występach w wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym i grzbietowym oraz na 100 metrów grzbietem. Wojciech Trybuszewski zwycięstwo uzyskał po wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym i dowolnym oraz 100 metrów kraulem. Srebro w generalce zdobył Krzysztof Lechniak a podium z brązowym medalem uzupełnił Krzysztof Andrzejak. W klasyfikacji open brązowy medal w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym zdobył debiutujący w Mistrzostwach Polski Oliwier Soroka.

Trenerem niepełnosprawnych pływaków Startu Szczecin jest Grzegorz Musztafaga.