Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Faworyt nie zawiódł. Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police pokonały Radomkę Radom 3:0 w setach do 14,16 i 23 w ósmej kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Środkowa Chemika Iga Wasilewska przyznała, że gra i wynik niedzielnego spotkania sprawiły policzankom wiele radości. - Faktycznie wynik jest bardzo satysfakcjonujący, takim nakładem sił, że mogły zawodniczki rezerwowe zagrać. Spotkanie się zakończyło w trzech setach, jesteśmy bardzo zadowolone z wyniku, mimo tego trzeciego seta. Zamykamy temat wynikiem 3:0.

To siódme zwycięstwo ekipy trenera Marka Mierzwińskiego w tym sezonie. Mistrzynie kraju po wczorajszym sukcesie nadal zajmują 3 miejsce w tabeli z trzema punktami straty do prowadzącego ŁKS-u Łódź i dwoma do wicelidera Developresu Rzeszów. W kolejnym meczu Tauron Ligi siatkarki Chemika 29 grudnia na wyjeździe zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz. Wcześniej, bo już w środę policzanki w Rumunii zagrają z CSM Targoviste w Lidze Mistrzyń.
Środkowa Chemika Iga Wasilewska przyznała, że gra i wynik niedzielnego spotkania sprawiły policzankom wiele radości.