Zmiana w przerwie była dogadana z trenerem - komentował po porażce z Holandią Robert Lewandowski. Nie wyciągajmy daleko idących wniosków - dodaje napastnik w wywiadzie dla TVP Sport.
W mediach społecznościowych zaroiło się od teorii, według których trener Jerzy Brzęczek jest w konflikcie z kapitanem reprezentacji. Pikanterii dodał dialog obu panów podczas wczorajszego meczu wychwycony przez kamery.

Trener Brzęczek przekazywał uwagi dla Matusza Klicha - odpowiedziałem, że już mu przekazałem - przeciął spekulacje w wywiadzie dla TVP Sport Robert Lewandowski. - Nie wiem, co z tego można było wyczytać. Nic specjalnego, jak konwersacja na boisku - odpowiedział napastnik reprezentacji Polski.

Lewandowski odniósł się także do swojej zmiany. Jak mówił, po meczu z Włochami miał problem z mięśniem i dogadany był z trenerem Brzęczkiem na 45 minut gry z Holandią. - Ostatnie 20 minut z Włochami czułem napięty mięsień i chciałem pomóc drużynie, dlatego przed meczem rozmawiałem z trenerem, że jeśli dam radę zagrać 45 minut, to spróbuję i spróbowałem, żeby też nie ryzykować pogłębienia czegoś większego - mówił Lewandowski.

W czwartek Polacy przegrali z Holandią 1:2. Tym samym zajęli trzecie miejsce w grupie za Włochami i Holandią i nie awansowali do dalszej fazy rozgrywek Ligi Narodów.