Hit Tauron Ligi dla siatkarek klubu Grupa Azoty Chemik Police. Mistrzynie Polski pokonały Legionovię Legionowo 3:0 w setach do 16,19 i 18.
Drużyna trenera Jacka Nawrockiego przerwała tym samym serię 10 zwycięstw z rzędu zespołu z Legionowa.

Jak mówi najmłodsza zawodniczka Chemika 18-letnia Martyna Czyrniańska, kluczem do sukcesu była dobra zagrywka i skuteczny blok policzanek. - Świetna zagrywka, świetny blok pokazały nasze środkowe. Wszystkie dziewczyny pokazały, że z koncentracją potrafimy naprawdę bardzo dobrze grać. Odrzuciłyśmy rywalki od siatki naszą zagrywką. Ciężko było przeciwniczką przejść na naszą stronę - skomentowała Czyrniańska.

Siatkarki Chemika po niedzielnej wygranej nadal zajmują drugie miejsce w tabeli z trzema punktami straty do lidera Developresu Rzeszów. W kolejnym meczu Tauron Ligi ekipa trenera Jacka Nawrockiego 5 lutego na wyjeździe zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz. Wcześniej, bo w sobotę w Policach siatkarki Chemika w 1/8 finału Pucharu Polski zagrają z Jokerem Świecie.
Jak mówi najmłodsza zawodniczka Chemika 18-letnia Martyna Czyrniańska, kluczem do sukcesu była dobra zagrywka i skuteczny blok policzanek.