Piłkarze Pogoni są niepokonani w 2023 roku. Szczecinianie w drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania w tureckim Belek odnieśli drugie zwycięstwo.
Portowcy wygrali w niedzielę z wicemistrzem Rumunii FCSB Bukareszt 2:0. Gole dla Dumy Pomorza strzelili obchodzący w niedzielę 20. urodziny Mariusz Fornalczyk i Słoweniec Luka Zahović.

Trener granatowo-bordowych Jens Gustafsson sprawdził w kontrolnej potyczce formę 22 zawodników. Całe spotkanie rozegrał tylko bramkarz Bartosz Klebaniuk. Grający w drugiej połowie pomocnik Pogoni Alexander Gorgon przyznał, że był to wartościowy i pożyteczny mecz dla szczecińskiej drużyny.

- Takie sparingi są mega ważne w takiej fazie przygotowawczej. Przez każde zwycięstwo buduje się atmosfera. Nigdy nie jest przyjemnie, kiedy nie wygrywasz sparingu, albo przegrywasz. Drugi sparing i drugie zwycięstwo i atmosfera jest bardzo fajna. Myślę, że znowu można wyciągnąć dobre wnioski po tym meczu - powiedział Gorgon.

W ostatnim meczu sparingowym w tureckim Belek piłkarze Pogoni Szczecin w środę zmierzą się z mistrzem Azerbejdżanu Karabachem Agdam. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy Pogoń zagra 28 stycznia na wyjeździe z Widzewem Łódź.
Grający w drugiej połowie pomocnik Pogoni Alexander Gorgon przyznał, że był to wartościowy i pożyteczny mecz dla szczecińskiej drużyny.